Currency Converter:

Lot: 1

Current Price: 1,250 TL Starting Bid: 1,250 TL Estimated: TL Losing Winning

Reşat Nuri Güntekin'den ithaflı ve imzalı

Çalıkuşu, REŞAT NURİ GÜNTEKİN, İkbal Kitabevi, 1939, 459 sayfa, cilt sırtında ufak bir yıpranma mevcut…

- TL
Place Bid You're Winning Your bid sent
İzleyici olarak girdiniz
Pey veremezsiniz.
Pey vermek için butonu sağa çekin
 • The live auction completed. Thank you for your participation.
 •  
 • Lots
 • Winnings
 • Reşat Nuri Güntekin'den ithaflı ve imzalı-Çalıkuşu, REŞAT NURİ GÜNTEKİN, İkbal Kitabevi, 1939, 459 sayfa, cilt sırtında ufak bir yıpranma mevcut…

  Lot No: 1

  Lot: 1

  Reşat Nuri Güntekin'den ithaflı ve imzalı-Çalıkuşu, REŞAT NURİ GÜNTEKİN, İkbal Kitabevi, 1939, 459 sayfa, cilt sırtında ufak bir yıpranma mevcut…

  TLSold
 • Halide Edip Adıvar'dan Osmanlıca ithaflı ve imzalı, HANDAN adlı romanı.-Handan, HALİDE EDİP ADIVAR, Hergün Matbaası, İstanbul, 1955, 176 sayfa, 15x21cm. Sert kapaklı, şömizli, çok iyi kondisyonda.

  Lot No: 2

  Lot: 2

  Halide Edip Adıvar'dan Osmanlıca ithaflı ve imzalı, HANDAN adlı romanı.-Handan, HALİDE EDİP ADIVAR, Hergün Matbaası, İstanbul, 1955, 176 sayfa, 15x21cm. Sert kapaklı, şömizli, çok iyi kondisyonda.

  TLSold
 • Halide Edib Adıvar'ın çalışma odasında, ilk eşi ve ikinci eşi ile birlikte üç orijinal fotoğrafı, kendi posterinin köşelerine yapıştırılmış ve çerçevelenmiş afiş. Fotoğraf ebatları 7x8 cm.

  Lot No: 3

  Lot: 3

  Halide Edib Adıvar'ın çalışma odasında, ilk eşi ve ikinci eşi ile birlikte üç orijinal fotoğrafı, kendi posterinin köşelerine yapıştırılmış ve çerçevelenmiş afiş. Fotoğraf ebatları 7x8 cm.

  TLSold
 • Yazarı için yapılmış muhteşem Osmanlı cildinde - Yan kağıtları ipek, AY YILDIZ armalı tümüyle deri, sayfa kenar uçları altı yaldızlı cildinde.-Madeniyât ve Arzıyât: AHMED MALİK [SAYAR], İstanbul 1926 (miladi) Millî Matbaa, 464, 1 Levha, 1 Planş, Resimli, 28x20 cm.

  Lot No: 4

  Lot: 4

  Yazarı için yapılmış muhteşem Osmanlı cildinde - Yan kağıtları ipek, AY YILDIZ armalı tümüyle deri, sayfa kenar uçları altı yaldızlı cildinde.-Madeniyât ve Arzıyât: AHMED MALİK [SAYAR], İstanbul 1926 (miladi) Millî Matbaa, 464, 1 Levha, 1 Planş, Resimli, 28x20 cm.

  TLSold
 • Süslü cildi ve suluboya resimleri ile dikkat çeken bir İstanbul kitabı-Alexander van MILLINGEN, Constantinople. Resimleyen, Warwick Goble, A.&C. Black, London, MCMVI [1906]. ix, 282, 8 s, 63 suluboya resim, 1 katlanır İstanbul haritası, 22.5 x 15.5 cm, desenli bez cildinde. Constantinople, Alexander van Millingen’in diğer çalışmalarına oranla popüler niteliği ve görselliği ön plana çıkaran İstanbul kitaplarının çok başarılı bir örneğidir. A. & C. Black Yayınevi’nin resimli dünya şehirleri dizisi için tasarlanan bu eser, bir yazar ile bir ressamı Dünya kültür tarihine damgasını vurmuş bir şehrin gündelik hayatı içinde buluşturmayı amaçlamaktadır. 19. yüzyılın sonunda bu tür şehir kitaplarında gravürün yerini fotoğraf alsa da, aynı kaynaktan çıkan fotoğraflar ve birbirinin tekrarı metinlerle sıkıcı olmaktan öteye geçemeyen seyahat kitaplarının düştüğü hataya düşmemiş, yayınevinin özgün projesi, Millingen’in metni ile Warwick Goble’in suluboya resimleri ile her zaman aranan ve beğenilen bir İstanbul kitabı basılmıştır. Millingen, 13 bölümden oluşan kitabın ilk 3 bölümünü şehrin Bizans dönemi tarihine ayırır. Sonraki 3 bölüm tamamiyle kara ve deniz surlarına ayrılmış ve bu savunma yapıları boyunca uzanan kapılar, askeri binalar, Bizans saraylarına ait kalıntılar incelenmiştir. Millingen kitabın 7. ve 9. bölümleri arasında Bizans kiliselerini inceler ve burada ele aldığı dini yapılar 1912’de yayınlanacak Byzantine Churches in Constantinople. their History and Architecture kitabın temelini oluşturur. 10.bölüm, Osmanlı İstanbul’uüzerine genel bir değerlendirme niteliğini taşımaktadır. Bu bölümde ağırlık noktası şehrin 19. yüzyıl sonunda kabuk değiştiren gündelik hayatıdır.Ahşap evler, sokaklar,kahvehaneler,giyim- kuşam,gelenekler ve farklı kültürlere mensup insanlar modernleşmenin yarattığı değişim sürecinde hayatının önemli bir kısmını İstanbul’da geçirmiş olan Millingen’in titiz gözlemleriyle anlatılır. 11. bölüm, şehrin nüfusunu oluşturan dinsel mozaiğe ayrılmıştır. İstanbul’da temsil edilen farklı inanç biçimleri, Ramazan ayına özgü gelenekler mezarlık ve türbe ziyaretleri, tekkeler ve dervişler, Rufai ve Mevlevi ayinleri, Hristiyan halkın, özellikle Protestan mezhebine mensup nüfusun gündelik hayatı modernleşme öncesi dönemle karşılaştırılarak yansıtılır. 12. bölüm değişim sürecindeki kadının toplumsal hayata katılış biçimlerini ele alır ve kitap bir “epilogu” ile son bulur. Millingen, Constantinople’da tarihsel topografyadan sosyal tarihe uzanan geniş bir konu yelpazesi içinde koca bir imparatorluğa başkentlik etmiş bir şehre hakettiği önemi vermiş, kendisinin de katıldığı bu zevkli kültür yolculuğu çağdaş bir şehir efsanesi yaratarak tamamlamıştır.

  Lot No: 5

  Lot: 5

  Süslü cildi ve suluboya resimleri ile dikkat çeken bir İstanbul kitabı-Alexander van MILLINGEN, Constantinople. Resimleyen, Warwick Goble, A.&C. Black, London, MCMVI [1906]. ix, 282, 8 s, 63 suluboya resim, 1 katlanır İstanbul haritası, 22.5 x 15.5 cm, desenli bez cildinde. Constantinople, Alexander van Millingen’in diğer çalışmalarına oranla popüler niteliği ve görselliği ön plana çıkaran İstanbul kitaplarının çok başarılı bir örneğidir. A. & C. Black Yayınevi’nin resimli dünya şehirleri dizisi için tasarlanan bu eser, bir yazar ile bir ressamı Dünya kültür tarihine damgasını vurmuş bir şehrin gündelik hayatı içinde buluşturmayı amaçlamaktadır. 19. yüzyılın sonunda bu tür şehir kitaplarında gravürün yerini fotoğraf alsa da, aynı kaynaktan çıkan fotoğraflar ve birbirinin tekrarı metinlerle sıkıcı olmaktan öteye geçemeyen seyahat kitaplarının düştüğü hataya düşmemiş, yayınevinin özgün projesi, Millingen’in metni ile Warwick Goble’in suluboya resimleri ile her zaman aranan ve beğenilen bir İstanbul kitabı basılmıştır. Millingen, 13 bölümden oluşan kitabın ilk 3 bölümünü şehrin Bizans dönemi tarihine ayırır. Sonraki 3 bölüm tamamiyle kara ve deniz surlarına ayrılmış ve bu savunma yapıları boyunca uzanan kapılar, askeri binalar, Bizans saraylarına ait kalıntılar incelenmiştir. Millingen kitabın 7. ve 9. bölümleri arasında Bizans kiliselerini inceler ve burada ele aldığı dini yapılar 1912’de yayınlanacak Byzantine Churches in Constantinople. their History and Architecture kitabın temelini oluşturur. 10.bölüm, Osmanlı İstanbul’uüzerine genel bir değerlendirme niteliğini taşımaktadır. Bu bölümde ağırlık noktası şehrin 19. yüzyıl sonunda kabuk değiştiren gündelik hayatıdır.Ahşap evler, sokaklar,kahvehaneler,giyim- kuşam,gelenekler ve farklı kültürlere mensup insanlar modernleşmenin yarattığı değişim sürecinde hayatının önemli bir kısmını İstanbul’da geçirmiş olan Millingen’in titiz gözlemleriyle anlatılır. 11. bölüm, şehrin nüfusunu oluşturan dinsel mozaiğe ayrılmıştır. İstanbul’da temsil edilen farklı inanç biçimleri, Ramazan ayına özgü gelenekler mezarlık ve türbe ziyaretleri, tekkeler ve dervişler, Rufai ve Mevlevi ayinleri, Hristiyan halkın, özellikle Protestan mezhebine mensup nüfusun gündelik hayatı modernleşme öncesi dönemle karşılaştırılarak yansıtılır. 12. bölüm değişim sürecindeki kadının toplumsal hayata katılış biçimlerini ele alır ve kitap bir “epilogu” ile son bulur. Millingen, Constantinople’da tarihsel topografyadan sosyal tarihe uzanan geniş bir konu yelpazesi içinde koca bir imparatorluğa başkentlik etmiş bir şehre hakettiği önemi vermiş, kendisinin de katıldığı bu zevkli kültür yolculuğu çağdaş bir şehir efsanesi yaratarak tamamlamıştır.

  TLSold
 • Ressam imzalı 1.12.2--ŞEREL BİGALI - Resim Sanatı, Ankara, 1984, 671 sayfa.

  Lot No: 6

  Lot: 6

  Ressam imzalı 1.12.2--ŞEREL BİGALI - Resim Sanatı, Ankara, 1984, 671 sayfa.

  TLSold
 • Ressam'dan ithaflı imzalı iki katalog-ŞEREL BİGALI - 2 adet sergi katalogu

  Lot No: 7

  Lot: 7

  Ressam'dan ithaflı imzalı iki katalog-ŞEREL BİGALI - 2 adet sergi katalogu

  TLSold
 • Kâtip Çelebi,'nin Târih-i Kostantiniyye ve Kayâsire, adlı eserinin kaynağı. Bizantolojinin kurucusu Hieronymus Wolf’un (1516-80) yayınladığı ve bilinen baskı ilk Bizans Tarihi kitabı. 1577 tarihli.-JOHANNES ZONARAS; Ioannis Zonarae Monachi, qui olim Byzantij Magnus Drungarius excubiaru[m] seu Biglae, & protosecretarius fuit: compendium historiarum, in tres tomos distinctum: quorum Primus agit de rebus Iudaicis, ab exordio mundi usq[ue] ad Hierosolymitanum excidium. Secundus, historiam Romanam, ab vrbe condita usq[ue] ad Constantinum magnum, breuiter complectitur. Tertius, imperatorum res
gestas, à Constantino magno usq[ue] ad obitum Alexij Commeni, tractat. Opus praeclarum, ac diu desideratum: nunc uerò demum liberatitate magnifici & generosi uiri D. Antonii Fvggeri, &c. & labore Hieronimi VVolfii, Graecè ac Latinè, quinq[ue] codicibus inter se collatis, quàm emendatissimè fieri potuit, in lucem editum. Singulis tomis sui additi sunt indices, & uariarum lectionum annotationes, Basilelae 1557. Basel, Hieronymus Wolf, Latince - Yunanca, çift kolon. 3 cilt bir arada 223, [36 s. indeks ve dipnotlar], 248, [22 s. indeks ve dipnotlar], 246, [20 s. indeks ve dipnotlar] sayfa, 1 gravür "INVIA VIRTUTI NULLA EST VIA" [Erdem için her yerde bir yol var]. Tamamıyla orijinal vellum deri olan cildin deri kapak üstlerine koruma amaçlı geçen yüzyıllarda ebru yapıştırılmış. (Arka cilt kapağı içinde ve birkaç sayfada minör kurt delikleri mevcuttur.) Gayet sıkı, düzgün cildinde. 34x23,5 cm.

  Lot No: 8

  Lot: 8

  Kâtip Çelebi,'nin Târih-i Kostantiniyye ve Kayâsire, adlı eserinin kaynağı. Bizantolojinin kurucusu Hieronymus Wolf’un (1516-80) yayınladığı ve bilinen baskı ilk Bizans Tarihi kitabı. 1577 tarihli.-JOHANNES ZONARAS; Ioannis Zonarae Monachi, qui olim Byzantij Magnus Drungarius excubiaru[m] seu Biglae, & protosecretarius fuit: compendium historiarum, in tres tomos distinctum: quorum Primus agit de rebus Iudaicis, ab exordio mundi usq[ue] ad Hierosolymitanum excidium. Secundus, historiam Romanam, ab vrbe condita usq[ue] ad Constantinum magnum, breuiter complectitur. Tertius, imperatorum res gestas, à Constantino magno usq[ue] ad obitum Alexij Commeni, tractat. Opus praeclarum, ac diu desideratum: nunc uerò demum liberatitate magnifici & generosi uiri D. Antonii Fvggeri, &c. & labore Hieronimi VVolfii, Graecè ac Latinè, quinq[ue] codicibus inter se collatis, quàm emendatissimè fieri potuit, in lucem editum. Singulis tomis sui additi sunt indices, & uariarum lectionum annotationes, Basilelae 1557. Basel, Hieronymus Wolf, Latince - Yunanca, çift kolon. 3 cilt bir arada 223, [36 s. indeks ve dipnotlar], 248, [22 s. indeks ve dipnotlar], 246, [20 s. indeks ve dipnotlar] sayfa, 1 gravür "INVIA VIRTUTI NULLA EST VIA" [Erdem için her yerde bir yol var]. Tamamıyla orijinal vellum deri olan cildin deri kapak üstlerine koruma amaçlı geçen yüzyıllarda ebru yapıştırılmış. (Arka cilt kapağı içinde ve birkaç sayfada minör kurt delikleri mevcuttur.) Gayet sıkı, düzgün cildinde. 34x23,5 cm.

  TLSold
 • 18. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu'nun temel olarak dini düşünce ve askeri örgütlenme açısından tanımlanması.-Relazione esatta dell'Impero Ottomano e di tutto ciò che riguarda la religione, la milizia, il governo e lo stato presente di questa nazione. STAMPERIA ALLEGRINI, Pisoni e Comp., Firenze MDCCLXX [1770], 157+148 sayfa. İki cilt bir arada, vellum / parşomen cildinde. Oldukça nadir olan ve satışta bulamayacağımız kitabın Cilt kapak içlerinde ve bazı sayfalarda kurt yeniği mevcut) 17x11 cm.

  Lot No: 9

  Lot: 9

  18. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu'nun temel olarak dini düşünce ve askeri örgütlenme açısından tanımlanması.-Relazione esatta dell'Impero Ottomano e di tutto ciò che riguarda la religione, la milizia, il governo e lo stato presente di questa nazione. STAMPERIA ALLEGRINI, Pisoni e Comp., Firenze MDCCLXX [1770], 157+148 sayfa. İki cilt bir arada, vellum / parşomen cildinde. Oldukça nadir olan ve satışta bulamayacağımız kitabın Cilt kapak içlerinde ve bazı sayfalarda kurt yeniği mevcut) 17x11 cm.

  TLSold
 • Dekoratif cildinde birçok gravür ve haritalarla AİLE İNCİL'i-The Self-Interpreting Bible: Containing The Old And New Testaments. With Self-Interpreting and Explanatory Notes and Marginal References of the late Rev. John Brown with many additional notes, critical, practical and explanatory from Scott, Henry, Haweis, &c. &c. and an original memoir of the author. 1850ler, 1168 s. + birçok gravür, harita. 31x25 cm. Tümüyle deri dekoratif cildinde, sayfa kenar uçları varaklı. Bu zarif resimli Aile İncil'i, klasik ustalardan orijinal resimlerin birçok çekici ve iyi korunmuş litografisine ve ayrıca gravür ve haritalara sahip. İncil'in (King James versiyonu) kendisi, kapsamlı bir sayfa üzerinde Rahip John Brown yorumunu da içeriyor. Eski ve Yeni Ahit'e ek olarak, kapsamlı bir giriş ve bir dizin mevcut.

  Lot No: 10

  Lot: 10

  Dekoratif cildinde birçok gravür ve haritalarla AİLE İNCİL'i-The Self-Interpreting Bible: Containing The Old And New Testaments. With Self-Interpreting and Explanatory Notes and Marginal References of the late Rev. John Brown with many additional notes, critical, practical and explanatory from Scott, Henry, Haweis, &c. &c. and an original memoir of the author. 1850ler, 1168 s. + birçok gravür, harita. 31x25 cm. Tümüyle deri dekoratif cildinde, sayfa kenar uçları varaklı. Bu zarif resimli Aile İncil'i, klasik ustalardan orijinal resimlerin birçok çekici ve iyi korunmuş litografisine ve ayrıca gravür ve haritalara sahip. İncil'in (King James versiyonu) kendisi, kapsamlı bir sayfa üzerinde Rahip John Brown yorumunu da içeriyor. Eski ve Yeni Ahit'e ek olarak, kapsamlı bir giriş ve bir dizin mevcut.

  TLSold
 • Arkeoloji - De Clercq'in Anadolu - Ortadoğu, antik Asur sanat eserleri koleksiyonunun anıtsal katalogu.-COLLECTION DE CLERCQ, Catalogue Methodique et Raisonne. Antiquites Assyriennes, Cylindres Orientaux, Cachets, Briques, Bronzes, Bas-reliefs, etc. Publie par M. de Clercq, depute avec la collaboration de M.J. Menant. Paris: Ernest Leroux , 1888-1911, 1888, 274 sayfa metin, 39 gravür ve Anadolu haritası planş. 53x 5 x 37cm. Market değeri 20 bin Avronun üzerinde olan 7 ciltlik eserin birinci kısmı ve gravürleri.

  Lot No: 11

  Lot: 11

  Arkeoloji - De Clercq'in Anadolu - Ortadoğu, antik Asur sanat eserleri koleksiyonunun anıtsal katalogu.-COLLECTION DE CLERCQ, Catalogue Methodique et Raisonne. Antiquites Assyriennes, Cylindres Orientaux, Cachets, Briques, Bronzes, Bas-reliefs, etc. Publie par M. de Clercq, depute avec la collaboration de M.J. Menant. Paris: Ernest Leroux , 1888-1911, 1888, 274 sayfa metin, 39 gravür ve Anadolu haritası planş. 53x 5 x 37cm. Market değeri 20 bin Avronun üzerinde olan 7 ciltlik eserin birinci kısmı ve gravürleri.

  TLSold
 • Halide Edip Adıvar'dan ithaflı ve imzalı -Masks or souls. A play in five acts. [Maske ve Ruh].HALİDÉ EDİB [ADIVAR],
London: George Allen & Unwin Ltd., 1953, İngilizce ilk baskı. 126, [2] s. 18x13 cm. Sert kapağında çok temiz.

  Lot No: 12

  Lot: 12

  Halide Edip Adıvar'dan ithaflı ve imzalı -Masks or souls. A play in five acts. [Maske ve Ruh].HALİDÉ EDİB [ADIVAR], London: George Allen & Unwin Ltd., 1953, İngilizce ilk baskı. 126, [2] s. 18x13 cm. Sert kapağında çok temiz.

  TLSold
 • Halide Edip Adıvar'dan ithaflı ve imzalı -Döner Ayna, HALİDE EDİP ADIVAR, 1954, 216 sayfa,

  Lot No: 13

  Lot: 13

  Halide Edip Adıvar'dan ithaflı ve imzalı -Döner Ayna, HALİDE EDİP ADIVAR, 1954, 216 sayfa,

  TLSold
 • Halide Edip Adıvar'dan ithaflı ve imzalı -Tatarcık, HALİDE EDİP [ADIVAR], Muallim Ahmet Halit Kitabevi, 1943, 162 sayfa, ciltli

  Lot No: 14

  Lot: 14

  Halide Edip Adıvar'dan ithaflı ve imzalı -Tatarcık, HALİDE EDİP [ADIVAR], Muallim Ahmet Halit Kitabevi, 1943, 162 sayfa, ciltli

  TLSold
 • Yazarı Reşat Enis'den Halide Edib Adıvar'a ithaflı imzalı-Toprak Kokusu, REŞAT ENIS, Semih Lütfi Kitabevi, İstanbul, 1944, 296 sayfa. Zaman yorgunu. "Büyük romancı, üstat Halide edip Adıvar'a ellerinden öperek. 27.11.944 Reşat Enis"

  Lot No: 15

  Lot: 15

  Yazarı Reşat Enis'den Halide Edib Adıvar'a ithaflı imzalı-Toprak Kokusu, REŞAT ENIS, Semih Lütfi Kitabevi, İstanbul, 1944, 296 sayfa. Zaman yorgunu. "Büyük romancı, üstat Halide edip Adıvar'a ellerinden öperek. 27.11.944 Reşat Enis"

  TLSold
 • Kilisli Rıfat' dan Osmanlıca ithaf ve imzalı-Gülistan, Şeyh Sadi Şirazi, Tercüme eden: Kilisli Rıfat, Ahmet Halit Kitabevi, 1941, 200 s.,

  Lot No: 16

  Lot: 16

  Kilisli Rıfat' dan Osmanlıca ithaf ve imzalı-Gülistan, Şeyh Sadi Şirazi, Tercüme eden: Kilisli Rıfat, Ahmet Halit Kitabevi, 1941, 200 s.,

  TLSold
 • Hoca'dan imzalı ve ithaflı nüsha.-Fatihin Çocukluk Defteri / Un Cahier D'enfance du Sultan Mehemmed le Conquerant Fatih [İmzalı], SÜHEYL ÜNVER (Ord. Prof. Dr.), 1961, 16 sayfa. 16x24 cm. Orijinal karton kapağında.

  Lot No: 17

  Lot: 17

  Hoca'dan imzalı ve ithaflı nüsha.-Fatihin Çocukluk Defteri / Un Cahier D'enfance du Sultan Mehemmed le Conquerant Fatih [İmzalı], SÜHEYL ÜNVER (Ord. Prof. Dr.), 1961, 16 sayfa. 16x24 cm. Orijinal karton kapağında.

  TLSold
 • 18. Yüzyıl bakır baskı gravür-Büyük ebat Sezar Gravürü - CIVLIUS CAESAR
Roma İmparatorluğu - The Twelve Caesars serisinden 1754 tarihli gravür. 51x38,5 cm. "Si vende da Vettor Romagni a Ss. Felippo e Giaco. - P.T. Fecit" Bir kitabın içinden değil, tek olarak basılıp satılmış bakır baskı gravür.

  Lot No: 18

  Lot: 18

  18. Yüzyıl bakır baskı gravür-Büyük ebat Sezar Gravürü - CIVLIUS CAESAR Roma İmparatorluğu - The Twelve Caesars serisinden 1754 tarihli gravür. 51x38,5 cm. "Si vende da Vettor Romagni a Ss. Felippo e Giaco. - P.T. Fecit" Bir kitabın içinden değil, tek olarak basılıp satılmış bakır baskı gravür.

  TLSold
 • 18. Yüzyıl bakır baskı gravür-Büyük ebat TITUS Gravürü -
Roma İmparatorluğu - The Twelve Caesars serisinden 1754 tarihli gravür. 51x38,5 cm. "Si vende da Vettor Romagni a Ss. Felippo e Giaco. - P.T. Fecit" Bir kitabın içinden değil, tek olarak basılıp satılmış bakır baskı gravür.

  Lot No: 19

  Lot: 19

  18. Yüzyıl bakır baskı gravür-Büyük ebat TITUS Gravürü - Roma İmparatorluğu - The Twelve Caesars serisinden 1754 tarihli gravür. 51x38,5 cm. "Si vende da Vettor Romagni a Ss. Felippo e Giaco. - P.T. Fecit" Bir kitabın içinden değil, tek olarak basılıp satılmış bakır baskı gravür.

  TLSold
 • Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Orfeon- Blumental Record - Hafız Yaşar Bey - Hicaz Şarkı - Gel Bir daha / Garip Hicaz Dazel - Elveda Hüdai

  Lot No: 20

  Lot: 20

  Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Orfeon- Blumental Record - Hafız Yaşar Bey - Hicaz Şarkı - Gel Bir daha / Garip Hicaz Dazel - Elveda Hüdai

  TLSold
 • Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Odeon Plak - Tahsin Bey - Tambur Solosu / Hafız Ahmed Efendi - Bir Elif Çekti. Osmanlıca kap haliyle. (Osmanlıca Sadık ve Ahmet Kardeşler Ticarethanesi etiketli - Etiket haliyle)

  Lot No: 21

  Lot: 21

  Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Odeon Plak - Tahsin Bey - Tambur Solosu / Hafız Ahmed Efendi - Bir Elif Çekti. Osmanlıca kap haliyle. (Osmanlıca Sadık ve Ahmet Kardeşler Ticarethanesi etiketli - Etiket haliyle)

  TLSold
 • Halide Edip Adıvar'dan imzalı, (Kendi nüshası) HAYAT PARÇALARI adlı romanı.-Hayat Parçaları, Halide Edip Adıvar, Remzi Kitabevi, 1963, 127 sayfa

  Lot No: 22

  Lot: 22

  Halide Edip Adıvar'dan imzalı, (Kendi nüshası) HAYAT PARÇALARI adlı romanı.-Hayat Parçaları, Halide Edip Adıvar, Remzi Kitabevi, 1963, 127 sayfa

  TLSold
 • Reşat Ekrem Koçu'dan ithaflı ve imzalı-1655-1656 da İstanbul ve Türkiye, Jean De Thevenot, Çeviren: REŞAT EKREM KOÇU, Çığır Kitabevi, 1939, 56 sayfa. 16x24 cm.

  Lot No: 23

  Lot: 23

  Reşat Ekrem Koçu'dan ithaflı ve imzalı-1655-1656 da İstanbul ve Türkiye, Jean De Thevenot, Çeviren: REŞAT EKREM KOÇU, Çığır Kitabevi, 1939, 56 sayfa. 16x24 cm.

  TLSold
 • Halide Edip Adıvar'dan imzalı, (Kendi nüshası) çocukluk günlerinden 1918 yılına kadar anılarını anlattığı kitabıdır. 1963 yılında, yazarın ölümünden hemen önce kitap olarak yayımlanmıştır.-Mor Salkımlı Ev, HALİDE EDİP ADIVAR, 247 sayfa, kapaklar yorgun.

  Lot No: 24

  Lot: 24

  Halide Edip Adıvar'dan imzalı, (Kendi nüshası) çocukluk günlerinden 1918 yılına kadar anılarını anlattığı kitabıdır. 1963 yılında, yazarın ölümünden hemen önce kitap olarak yayımlanmıştır.-Mor Salkımlı Ev, HALİDE EDİP ADIVAR, 247 sayfa, kapaklar yorgun.

  TLSold
 • A. Adnan Adıvar'dan ithaflı ve imzalı-Dur, Düşün, ABDÜLHAK ADNAN ADIVAR, Ahmet Halit Kitabevi, 1950, 240 sayfa. 16x24 cm.

  Lot No: 25

  Lot: 25

  A. Adnan Adıvar'dan ithaflı ve imzalı-Dur, Düşün, ABDÜLHAK ADNAN ADIVAR, Ahmet Halit Kitabevi, 1950, 240 sayfa. 16x24 cm.

  TLSold
 • Mahzor le-Yamim Noraim, Derleyen: Yosef ben Yakov Maestro, Venedik 1797, Gad ben Yitshak Fua Matbaası. Roş ha-Şana ve Yom Kipur gibi Yahudi bayramlarında okunan duaları içeriyor. Kapakta "Dualar İstanbul'daki ve Doğu ülkelerindeki İspanya kökenli Sefarad Yahudilerinin örfüne göre yazılmıştır" şeklinde ibare mevcut. Tümüyle deri cildinde. 480 s., 17 cm.

  Lot No: 26

  Lot: 26

  Mahzor le-Yamim Noraim, Derleyen: Yosef ben Yakov Maestro, Venedik 1797, Gad ben Yitshak Fua Matbaası. Roş ha-Şana ve Yom Kipur gibi Yahudi bayramlarında okunan duaları içeriyor. Kapakta "Dualar İstanbul'daki ve Doğu ülkelerindeki İspanya kökenli Sefarad Yahudilerinin örfüne göre yazılmıştır" şeklinde ibare mevcut. Tümüyle deri cildinde. 480 s., 17 cm.

  TLSold
 • Kenzü'l-havâs. Keyfiyet-i Celb ve Teshir: Seyyid Süleyman el-Hüseynî , İstanbul 1332 (rumi) 1916 (miladi) Kader Matbaası, (1. Cilt), 231, (2. Cilt), 237, (3. Cilt), 238, (4. Cilt), 240 sayfa. 4 cilt bir arada tam takım. Şekilli, orijinal cildinde, cilt haliyle.

  Lot No: 27

  Lot: 27

  Kenzü'l-havâs. Keyfiyet-i Celb ve Teshir: Seyyid Süleyman el-Hüseynî , İstanbul 1332 (rumi) 1916 (miladi) Kader Matbaası, (1. Cilt), 231, (2. Cilt), 237, (3. Cilt), 238, (4. Cilt), 240 sayfa. 4 cilt bir arada tam takım. Şekilli, orijinal cildinde, cilt haliyle.

  TLSold
 • Tıp Tarihi - Şanizade'nin meşhur Anatomi Atlası'ndan sonra 1872 tarihli gravürlü ve nadir bir tıp ve cerrahi kitabı.-Kavanîn-i Cerrahîn: (Çeviren: Es-Seyyid Hafız Mehmed ). İstanbul 1289 (hicri) 1872 (miladi) Mekteb-i Tıbbiye-i Şâhâne Matbaası, (1. Cilt), 207+14 sayfa, 
7 katlanı Anatomi Levhası.Mıklepli meşin cildinde, 25x19 cm.

  Lot No: 28

  Lot: 28

  Tıp Tarihi - Şanizade'nin meşhur Anatomi Atlası'ndan sonra 1872 tarihli gravürlü ve nadir bir tıp ve cerrahi kitabı.-Kavanîn-i Cerrahîn: (Çeviren: Es-Seyyid Hafız Mehmed ). İstanbul 1289 (hicri) 1872 (miladi) Mekteb-i Tıbbiye-i Şâhâne Matbaası, (1. Cilt), 207+14 sayfa, 7 katlanı Anatomi Levhası.Mıklepli meşin cildinde, 25x19 cm.

  TLSold
 • Dr. Rıza Tevfik İmzalı
-Serabı Ömrüm, Rıza Tevfik, Kenan Matbaası, 1949, 360 sayfa. 16x23 cm

  Lot No: 29

  Lot: 29

  Dr. Rıza Tevfik İmzalı -Serabı Ömrüm, Rıza Tevfik, Kenan Matbaası, 1949, 360 sayfa. 16x23 cm

  TLSold
 • Metin harici tam sayfa renkli Osmanlıca haritalarla bir coğrafya kitabı.-Küçüklere Coğrafya Hikâyeleri. Birinci Kitab. Mekâtib-i İbtidaiye Devre-i Ûlâ İkinci Sınıfa Mahsûs: Safvet [Geylangil], İstanbul 1332 (rumi) 1916 (miladi) Matbaa-i Âmire, 2+160, Resimli, Haritalı. Sırt tamirli, kapakları ve içi iyi durumda.

  Lot No: 30

  Lot: 30

  Metin harici tam sayfa renkli Osmanlıca haritalarla bir coğrafya kitabı.-Küçüklere Coğrafya Hikâyeleri. Birinci Kitab. Mekâtib-i İbtidaiye Devre-i Ûlâ İkinci Sınıfa Mahsûs: Safvet [Geylangil], İstanbul 1332 (rumi) 1916 (miladi) Matbaa-i Âmire, 2+160, Resimli, Haritalı. Sırt tamirli, kapakları ve içi iyi durumda.

  TLSold
 • Libya-Trablusgarp üzerine nadir bir kitap. Sırtı deri cildinde.-Tarih-i İbn-i Galbun (Der-Beyân-ı Trablusgarb)/Mehmed Nehiceddin, Trâblusî Ebû Abdullah Muhammed İbn Halil-i Galbûn. Hazırlayan: Çeviren: Mehmed Nehiceddin Baskı Yeri: İstanbul HYıl: 1284 MYıl: 1867 Matbaa: Ceride-i Havadis Matbaası Sayfa: 3 + 155 , Mütercim eseri birtakım eklerle geliştirerek yaptığını belirtiyor. Eserde eş-Şeyh Ahmed b. Abdü'd-Dâim el-Ensârî'nin Trablusgarp hakkındaki kaidesinin şerhi de vardır. ''Müverrih-i mûmâ-ileyh tahkîkāt ve tedkikātı pek de iltizâm etmediğinden mâadâ 24 senesinden birdenbire 540 senesine geçmiş olduğundan aradaki vukūât ile asrımıza kadar arkası yürüdülmek üzere Siyer-i Kelâibe ve İbn-i Nâcî'nin Meâlimü'l-İmân ve Târîh-i Hamîs ve Ayaşî-yi Mağribi ile Nâcî'nin seyâhatnâmeleriyle Vâlî-i Esbak Yusuf Paşa'nın hayli vakit kitâbet hizmetinde bulunan müteveffâ Bin Zeynüddîn vesâir zevâtın kuyûdât-ı makbûlesi ve Dâire-i Hükûmette vâki' defâtir-i aklâmda bulunan suver-i evrâk ve o vakitlere yetişmiş sîkadan bazı mütehayyizânın ifâdât-ı şifâhiyyeleriyle ikmâl-i noksân edilmiş.''

  Lot No: 31

  Lot: 31

  Libya-Trablusgarp üzerine nadir bir kitap. Sırtı deri cildinde.-Tarih-i İbn-i Galbun (Der-Beyân-ı Trablusgarb)/Mehmed Nehiceddin, Trâblusî Ebû Abdullah Muhammed İbn Halil-i Galbûn. Hazırlayan: Çeviren: Mehmed Nehiceddin Baskı Yeri: İstanbul HYıl: 1284 MYıl: 1867 Matbaa: Ceride-i Havadis Matbaası Sayfa: 3 + 155 , Mütercim eseri birtakım eklerle geliştirerek yaptığını belirtiyor. Eserde eş-Şeyh Ahmed b. Abdü'd-Dâim el-Ensârî'nin Trablusgarp hakkındaki kaidesinin şerhi de vardır. ''Müverrih-i mûmâ-ileyh tahkîkāt ve tedkikātı pek de iltizâm etmediğinden mâadâ 24 senesinden birdenbire 540 senesine geçmiş olduğundan aradaki vukūât ile asrımıza kadar arkası yürüdülmek üzere Siyer-i Kelâibe ve İbn-i Nâcî'nin Meâlimü'l-İmân ve Târîh-i Hamîs ve Ayaşî-yi Mağribi ile Nâcî'nin seyâhatnâmeleriyle Vâlî-i Esbak Yusuf Paşa'nın hayli vakit kitâbet hizmetinde bulunan müteveffâ Bin Zeynüddîn vesâir zevâtın kuyûdât-ı makbûlesi ve Dâire-i Hükûmette vâki' defâtir-i aklâmda bulunan suver-i evrâk ve o vakitlere yetişmiş sîkadan bazı mütehayyizânın ifâdât-ı şifâhiyyeleriyle ikmâl-i noksân edilmiş.''

  TLSold
 • Saçaklızâde Mehmet Efendi, mantık, cedel ve münazaraya dair ''Takrîru’l-Kavânîni’l-Mutedâvile min ʿİlmi’l-Munâzara'' adıyla bir eser kaleme almış ve bu esere ''Tahrîru’t-Takrîr'' ismiyle bir şerh yazmış daha sonra da bu eseri ''er-Risâletu’l-Velediyye'' ismiyle ihtisar etmiştir.
Abdulvehhâb bin Huseyn el-Âmedî de bu eseri şerh ederek maksadın daha kolay anlaşılmasını sağlamaya çalışmıştır.-Abdulvehhâb bin Huseyn el-Âmedî, Velediyye Şerhi 1-140 s. + Risaletü'l-velediye: Saçaklızâde Mehmed, İstanbul 1274 (hicri) 1858 (miladi) Tıbaatü'l-Âmire, 140-155 ss. Ciltsiz. İyi durumda.

  Lot No: 32

  Lot: 32

  Saçaklızâde Mehmet Efendi, mantık, cedel ve münazaraya dair ''Takrîru’l-Kavânîni’l-Mutedâvile min ʿİlmi’l-Munâzara'' adıyla bir eser kaleme almış ve bu esere ''Tahrîru’t-Takrîr'' ismiyle bir şerh yazmış daha sonra da bu eseri ''er-Risâletu’l-Velediyye'' ismiyle ihtisar etmiştir. Abdulvehhâb bin Huseyn el-Âmedî de bu eseri şerh ederek maksadın daha kolay anlaşılmasını sağlamaya çalışmıştır.-Abdulvehhâb bin Huseyn el-Âmedî, Velediyye Şerhi 1-140 s. + Risaletü'l-velediye: Saçaklızâde Mehmed, İstanbul 1274 (hicri) 1858 (miladi) Tıbaatü'l-Âmire, 140-155 ss. Ciltsiz. İyi durumda.

  TLSold
 • Bakü baskısı - Osmanlıca Kitap-O Olmasın Bu Olsun. 3 Perdelik Bir Operettir: Hacıbekof, Üzeyir, Bakû 1336 (hicri) 1918 (miladi) Ebuzer Orucof'un Elektrik Matbaası, Ebuzer Orucoğ Neşriyatı, 71+1. sert karto kapağında

  Lot No: 33

  Lot: 33

  Bakü baskısı - Osmanlıca Kitap-O Olmasın Bu Olsun. 3 Perdelik Bir Operettir: Hacıbekof, Üzeyir, Bakû 1336 (hicri) 1918 (miladi) Ebuzer Orucof'un Elektrik Matbaası, Ebuzer Orucoğ Neşriyatı, 71+1. sert karto kapağında

  TLSold
 • 19. Yüzyıl Tıp - Anatomi Atlası - Lake Taşbaskı-Yaggy's Anatomical Study, presenting the skeleton, muscles, arteries, veins and nerves ; also four life-size manikins of the body, the head, the eye and ear, Henry M Lyman; Christian Fenger; W F Smith; Daniel Wilkins; L W Yaggy; Chicago, Illinois: Western Publishing House, [1886], Kapak içinde hareketli açılır kapanır katmanlı anatomik gövde planşı sonrasında 9 yaprak poster şeklinde vücut organlarının tıbbi çizimleri. Arka kapak içinde yine hareketli açılır-kapanır katmanlı kafatası, göz, mide planşları. 76x46 cm. ciltli.
 (constructed under the supervision of Dr. Henry M. Lyman, Dr. Christian Fenger, Dr. W.F. Smith ; in addition there are plates illustrating blood formation, its purification and circulation, microscopic views of delicate structures and organs, and the effects of alcohol and narcotics on the human system, supervised by Prof. Daniel Wilkins, A.M., Superintendent, Washingtonian Home, Chicago, Ill.)

Life-size "manikin" of the body is attached to the inside of the front cover and life-size "manikins" of the ear, head and eye are attached to the inside of the back cover, all with moveable flaps.

  Lot No: 34

  Lot: 34

  19. Yüzyıl Tıp - Anatomi Atlası - Lake Taşbaskı-Yaggy's Anatomical Study, presenting the skeleton, muscles, arteries, veins and nerves ; also four life-size manikins of the body, the head, the eye and ear, Henry M Lyman; Christian Fenger; W F Smith; Daniel Wilkins; L W Yaggy; Chicago, Illinois: Western Publishing House, [1886], Kapak içinde hareketli açılır kapanır katmanlı anatomik gövde planşı sonrasında 9 yaprak poster şeklinde vücut organlarının tıbbi çizimleri. Arka kapak içinde yine hareketli açılır-kapanır katmanlı kafatası, göz, mide planşları. 76x46 cm. ciltli. (constructed under the supervision of Dr. Henry M. Lyman, Dr. Christian Fenger, Dr. W.F. Smith ; in addition there are plates illustrating blood formation, its purification and circulation, microscopic views of delicate structures and organs, and the effects of alcohol and narcotics on the human system, supervised by Prof. Daniel Wilkins, A.M., Superintendent, Washingtonian Home, Chicago, Ill.) Life-size "manikin" of the body is attached to the inside of the front cover and life-size "manikins" of the ear, head and eye are attached to the inside of the back cover, all with moveable flaps.

  TLSold
 • Büyük Türk Filozof ve Tıp Üstadı İBNİ SİNA - Şahsiyeti ve Eserleri Hakkında Tetkikler (1. Baskı), KOLEKTİF, 1937,-29+44+26+56+24+11+48+56+147+20+24+16+55+25+16+88+64+56+15+80 sayfa. 16x24 cm., ciltli.

  Lot No: 35

  Lot: 35

  Büyük Türk Filozof ve Tıp Üstadı İBNİ SİNA - Şahsiyeti ve Eserleri Hakkında Tetkikler (1. Baskı), KOLEKTİF, 1937,-29+44+26+56+24+11+48+56+147+20+24+16+55+25+16+88+64+56+15+80 sayfa. 16x24 cm., ciltli.

  TLSold
 • Tıp Tarihi - Jinekoloji-Fenn-i Vilâde. Fiziyolojik Nifasiyet : İSMAİL DERVİŞ, İstanbul 1927 (miladi) Ahmed İhsan ve Şürekâsı Matbaacılık Osmanlı Şirketi, (1. Kitap), 1+336, 
Resimli / Fenn-i Vilâde. Marazî Nifasiyet ve Usret-i Vilâde : İsmail Derviş, İstanbul 1927 (miladi) Ahmed İhsan ve Şürekâsı Matbaacılık Osmanlı Şirketi, (2. Kitap), 576+5, Resimli, iki cilt bir arada sırtı deri cildinde

  Lot No: 36

  Lot: 36

  Tıp Tarihi - Jinekoloji-Fenn-i Vilâde. Fiziyolojik Nifasiyet : İSMAİL DERVİŞ, İstanbul 1927 (miladi) Ahmed İhsan ve Şürekâsı Matbaacılık Osmanlı Şirketi, (1. Kitap), 1+336, Resimli / Fenn-i Vilâde. Marazî Nifasiyet ve Usret-i Vilâde : İsmail Derviş, İstanbul 1927 (miladi) Ahmed İhsan ve Şürekâsı Matbaacılık Osmanlı Şirketi, (2. Kitap), 576+5, Resimli, iki cilt bir arada sırtı deri cildinde

  TLSold
 • İstanbul Şehri Rehberi, İstanbul'un tüm semtlerini ayrıntıları ile kapsayan planlarla-İstanbul Şehri Rehberi, [OSMAN NURİ ERGİN], İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 1934, 240 sayfa+ 34 plan + kapak ceplerinde katlanır büyük boy 3 İstanbul harita ve planı. 20x12 cm.

  Lot No: 37

  Lot: 37

  İstanbul Şehri Rehberi, İstanbul'un tüm semtlerini ayrıntıları ile kapsayan planlarla-İstanbul Şehri Rehberi, [OSMAN NURİ ERGİN], İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 1934, 240 sayfa+ 34 plan + kapak ceplerinde katlanır büyük boy 3 İstanbul harita ve planı. 20x12 cm.

  TLSold
 • İbrahim Hakkı Konyalı'nın Antalya, Alanya kitabı-Alanya - Tarihi - Turistik Kılavuz, İBRAHİM HAKKI KONYALI, Ayaydın Basımevi, 1946, 544 sayfa, 1 katlanır harita. Ciltli, 18x25 cm.

  Lot No: 38

  Lot: 38

  İbrahim Hakkı Konyalı'nın Antalya, Alanya kitabı-Alanya - Tarihi - Turistik Kılavuz, İBRAHİM HAKKI KONYALI, Ayaydın Basımevi, 1946, 544 sayfa, 1 katlanır harita. Ciltli, 18x25 cm.

  TLSold
 • Osmanlıca Türkiye Haritası-Anadolu Arziyat ve Mabeniyat Haritası, 1336 [1920}, Matbaa-i Amire'de tab olunmuştur. "İhtar: Cedvele dahil olmayan maden mahallerinde esame gösterilmiştir. Bazı imtiyazlar muhtelif cinsi madeni … olduğundan imtiyazların adedi olduğundan daha azdır." Arkası bez katlanır çok iyi durumda. 66x90 cm.

  Lot No: 39

  Lot: 39

  Osmanlıca Türkiye Haritası-Anadolu Arziyat ve Mabeniyat Haritası, 1336 [1920}, Matbaa-i Amire'de tab olunmuştur. "İhtar: Cedvele dahil olmayan maden mahallerinde esame gösterilmiştir. Bazı imtiyazlar muhtelif cinsi madeni … olduğundan imtiyazların adedi olduğundan daha azdır." Arkası bez katlanır çok iyi durumda. 66x90 cm.

  TLSold
 • Saray cildinde - Yan kağıtları ipek, Osmanlı Devlet armalı tümüyle deri, sayfa kenar uçları altı yaldızlı cildinde-Gazavât-ı Celile-i Peygamberî: AHMED REFİK [ALTINAY], İstanbul 1324 (rumi) 1908 (miladi) Mahmud Bey Matbaası, 224, 1 katlanır Mekke ve civarı harita

  Lot No: 40

  Lot: 40

  Saray cildinde - Yan kağıtları ipek, Osmanlı Devlet armalı tümüyle deri, sayfa kenar uçları altı yaldızlı cildinde-Gazavât-ı Celile-i Peygamberî: AHMED REFİK [ALTINAY], İstanbul 1324 (rumi) 1908 (miladi) Mahmud Bey Matbaası, 224, 1 katlanır Mekke ve civarı harita

  TLSold
 • Istanbul, Illustrations en couleurs de ZENKER, ouvrage orné de 148 photographies, ALZONNE Clément, Paris, 1936, 160 sayfa, sert kapak, metin dahilinde dönemin 148 fotoğrafı ve metin harici 4 renkli tam sayfa resim. 21,15,5 cm.

  Lot No: 41

  Lot: 41

  Istanbul, Illustrations en couleurs de ZENKER, ouvrage orné de 148 photographies, ALZONNE Clément, Paris, 1936, 160 sayfa, sert kapak, metin dahilinde dönemin 148 fotoğrafı ve metin harici 4 renkli tam sayfa resim. 21,15,5 cm.

  TLSold
 • 1889 Paris Sergisi'nin detaylı açıklamalarla hazırlanmış eseri-Les Merveilles de l’Exposition de 1889, ‎ouvrage rédigé par des écrivains spéciaux et des ingénieurs, 1889, Paris, Librairie Alcide Picard et Kaan, 640 sayfa, 2 büyük katlanır gravür (75x55 cm.), metin dahilinde 281 gravür, 5 plan. Üzeri dekoratif yaldız baskılı kırmızı perkalin cildinde. Sayfa kenar uçları altın yaldızlı. 28x20 cm.Özel yazarlar ve mühendisler tarafından yazılmış kitap, Serginin planları, Eyfel Kulesi, Kuşbakışı Görünüm, Sergideki Ulusal İmalatlar, Bastille, insan yerleşimi, Eyfel Kulesi'nin tamamlanması, Güzel Sanatlar Sergisi gibi konuları 14 bölümde bol görsellerle inceliyor.

  Lot No: 42

  Lot: 42

  1889 Paris Sergisi'nin detaylı açıklamalarla hazırlanmış eseri-Les Merveilles de l’Exposition de 1889, ‎ouvrage rédigé par des écrivains spéciaux et des ingénieurs, 1889, Paris, Librairie Alcide Picard et Kaan, 640 sayfa, 2 büyük katlanır gravür (75x55 cm.), metin dahilinde 281 gravür, 5 plan. Üzeri dekoratif yaldız baskılı kırmızı perkalin cildinde. Sayfa kenar uçları altın yaldızlı. 28x20 cm.Özel yazarlar ve mühendisler tarafından yazılmış kitap, Serginin planları, Eyfel Kulesi, Kuşbakışı Görünüm, Sergideki Ulusal İmalatlar, Bastille, insan yerleşimi, Eyfel Kulesi'nin tamamlanması, Güzel Sanatlar Sergisi gibi konuları 14 bölümde bol görsellerle inceliyor.

  TLSold
 • Türkiye, Albert Gabriel - Türkçe Edisyonu-Türkiye, ALBERT GABRIEL, Yüz Doksan Altı Fotoğraf, Paris: 1953, Vecihi Görk - Kitapçı / Taksim, tarafından Paris'te bastırılmış. 25x18 cm. sert kapak.

  Lot No: 43

  Lot: 43

  Türkiye, Albert Gabriel - Türkçe Edisyonu-Türkiye, ALBERT GABRIEL, Yüz Doksan Altı Fotoğraf, Paris: 1953, Vecihi Görk - Kitapçı / Taksim, tarafından Paris'te bastırılmış. 25x18 cm. sert kapak.

  TLSold
 • Türkiye, Albert Gabriel - Fransızca Edisyonu-En Turquie, ALBERT GABRIEL, Yüz Doksan Altı Fotoğraf, Paris: 1953, Vecihi Görk - Kitapçı / Taksim, tarafından Paris'te bastırılmış. 25x18 cm. karton kapak.

  Lot No: 44

  Lot: 44

  Türkiye, Albert Gabriel - Fransızca Edisyonu-En Turquie, ALBERT GABRIEL, Yüz Doksan Altı Fotoğraf, Paris: 1953, Vecihi Görk - Kitapçı / Taksim, tarafından Paris'te bastırılmış. 25x18 cm. karton kapak.

  TLSold
 • Merveilles de la Nature - La Terre avant l'apparition de l'Homme:périodes géologiques, faunes et flores fossiles, géologie régional de la France, Brehm. A.-E., Priem Fernand, Paris: Librairie J.-. Baillère et fils,1893, 715 s., dekoratif sırtı deri cildinde, sayfa uçları varaklı, 29x20 cm.

  Lot No: 45

  Lot: 45

  Merveilles de la Nature - La Terre avant l'apparition de l'Homme:périodes géologiques, faunes et flores fossiles, géologie régional de la France, Brehm. A.-E., Priem Fernand, Paris: Librairie J.-. Baillère et fils,1893, 715 s., dekoratif sırtı deri cildinde, sayfa uçları varaklı, 29x20 cm.

  TLSold
 • Resimli çok dilli bitki adlari sözlüğü. 3657 bitki 1711 bitki resmi Latince, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Türkçe, Ermenice ve Arapça adlariyla.-Illustrated polyglottic dictionary of plant names in Latin, Arabic, Armenian, English, French, German, Italian and Turksih languages including economic, medicinal, poisonous and ornamental plants and common weeds, Armenag K. Bedevian, Cairo, 1936, 445, [11] s., sırtı deri orijinal cildinde. 20x14 cm.

  Lot No: 46

  Lot: 46

  Resimli çok dilli bitki adlari sözlüğü. 3657 bitki 1711 bitki resmi Latince, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Türkçe, Ermenice ve Arapça adlariyla.-Illustrated polyglottic dictionary of plant names in Latin, Arabic, Armenian, English, French, German, Italian and Turksih languages including economic, medicinal, poisonous and ornamental plants and common weeds, Armenag K. Bedevian, Cairo, 1936, 445, [11] s., sırtı deri orijinal cildinde. 20x14 cm.

  TLSold
 • 19. yüzyıl 33x42 cm ebadında 53 renkli bitki gravürleri ile -Naturgeschichte des Pflanzenreichs nach dem Linné'schen System. 54 fein kolorierte Doppelfoliotafeln mit uber 650 naturgetreuen Abbildungen und 93 Seiten erlauterndem Text, nach prof. dr. G.H. v. Schuberts Lehrbuch der Naturgeschichte, Gotthilf Heinrich von Schubert; Moritz Willkomm, Esslingen bei Stuttgart, J. F. Schreiber, [1887], vii, 77 sayfa metin, 54 çift sayfa renkli gravür. 33 cm.

  Lot No: 47

  Lot: 47

  19. yüzyıl 33x42 cm ebadında 53 renkli bitki gravürleri ile -Naturgeschichte des Pflanzenreichs nach dem Linné'schen System. 54 fein kolorierte Doppelfoliotafeln mit uber 650 naturgetreuen Abbildungen und 93 Seiten erlauterndem Text, nach prof. dr. G.H. v. Schuberts Lehrbuch der Naturgeschichte, Gotthilf Heinrich von Schubert; Moritz Willkomm, Esslingen bei Stuttgart, J. F. Schreiber, [1887], vii, 77 sayfa metin, 54 çift sayfa renkli gravür. 33 cm.

  TLSold
 • Tanzimat sonrası merak edilen Osmanlı İmparatorluğu-Histoire De L'Empire Ottoman, Depuis Les Temps Anciens Jusqu'à Nos Jours, Theophile LAVALLEE. Paris: Garnier Frères, 1855, vii, 528 s., 18 levha gravür, ilk baskı. Blackmer 963, Atabey 681, döneminin sırtı deri orijinal cildinde.
Théophile Lavallée'nin bu kapsamlı tarih çalışması, Batı dünyasında Tanzimat sonrasında Türkiye'ye dair artan ilgiye cevap vermek amacıyla kaleme alınmıştır. Beş bölümden oluşan kitabın ilk bölümünde, Osmanlı İmparatorluğu'nun coğrafi tasvirini yapan yazar, daha sonraki kısımlarda İslamiyet’in doğuşundan 1852'ye kadar ki önemli olayları kronolojik olarak incelemiştir. Eser, Thomas Allom'un çizmiş olduğu karakalem resimlerden gravür tekniği ile basılmış 18 adet çelik baskı gravürle bezenmiştir

  Lot No: 48

  Lot: 48

  Tanzimat sonrası merak edilen Osmanlı İmparatorluğu-Histoire De L'Empire Ottoman, Depuis Les Temps Anciens Jusqu'à Nos Jours, Theophile LAVALLEE. Paris: Garnier Frères, 1855, vii, 528 s., 18 levha gravür, ilk baskı. Blackmer 963, Atabey 681, döneminin sırtı deri orijinal cildinde. Théophile Lavallée'nin bu kapsamlı tarih çalışması, Batı dünyasında Tanzimat sonrasında Türkiye'ye dair artan ilgiye cevap vermek amacıyla kaleme alınmıştır. Beş bölümden oluşan kitabın ilk bölümünde, Osmanlı İmparatorluğu'nun coğrafi tasvirini yapan yazar, daha sonraki kısımlarda İslamiyet’in doğuşundan 1852'ye kadar ki önemli olayları kronolojik olarak incelemiştir. Eser, Thomas Allom'un çizmiş olduğu karakalem resimlerden gravür tekniği ile basılmış 18 adet çelik baskı gravürle bezenmiştir

  TLSold
 • Die Türkei, FRANZ CARL ENDRES,München, Delphin Verlag, 1916. xxiv, 96, xxv-xxx, [2] s, metin içinde 5’i çizim 210’u fotoğraf toplam 215 resim. 26.5 x 19 cm, kağıt kapağında. Karl Endres, Osmanlı Ordusu’nda Genelkurmay 1. Şube Başkanlığında binbaşı rütbesiyle görev yapmış olan bir Alman subayıdır. Türkiye hakkında yazdığı Die Türkei. Bilder und Skizzen von Land und Folk adlı çalışmasıyla tanınan Endres, yukarıdaki kitabında dönemin Türkiye’sini birbirinden ilginç fotoğraflarla tanıtmaktadır. Eser Osmanlı İmparatorluğu’nun Almanya ile müttefik olduğu bir dönemde yayımlanmış olması itibarıyla ayrı bir önem arzetmektedir. Osmanlı İmparatorluğu’nun o dönemdeki siyasî, iktisadî, kültürel ve demografik yapısı üzerine tespit ve değerlendirmeler içermektedir. Özellikle İmparatorluğun çok çeşitli etnik ve dinî unsurlardan oluşan demografik yapısı ve bu yapının toplum yaşamına etkileri ayrı başlıklar halinde ele alınmaktadır.

  Lot No: 49

  Lot: 49

  Die Türkei, FRANZ CARL ENDRES,München, Delphin Verlag, 1916. xxiv, 96, xxv-xxx, [2] s, metin içinde 5’i çizim 210’u fotoğraf toplam 215 resim. 26.5 x 19 cm, kağıt kapağında. Karl Endres, Osmanlı Ordusu’nda Genelkurmay 1. Şube Başkanlığında binbaşı rütbesiyle görev yapmış olan bir Alman subayıdır. Türkiye hakkında yazdığı Die Türkei. Bilder und Skizzen von Land und Folk adlı çalışmasıyla tanınan Endres, yukarıdaki kitabında dönemin Türkiye’sini birbirinden ilginç fotoğraflarla tanıtmaktadır. Eser Osmanlı İmparatorluğu’nun Almanya ile müttefik olduğu bir dönemde yayımlanmış olması itibarıyla ayrı bir önem arzetmektedir. Osmanlı İmparatorluğu’nun o dönemdeki siyasî, iktisadî, kültürel ve demografik yapısı üzerine tespit ve değerlendirmeler içermektedir. Özellikle İmparatorluğun çok çeşitli etnik ve dinî unsurlardan oluşan demografik yapısı ve bu yapının toplum yaşamına etkileri ayrı başlıklar halinde ele alınmaktadır.

  TLSold
 • Fotoğrafçılık Tarihi-A History of Photography Hardcover – Illustrated, Francoise Heilbrun (Author), Helene Bocard (Contributor), Joelle Bollach (Contributor), Anne Cartier-Bresson (Contributor), Dominique De Font-Reaulx (Contributor), Michel Frizot (Contributor), Anne De Mondenard (Contributor), Guy Cogeval (Contributor), 2009, 320 s., ciltli, şömizli, 29,5x24,5 cm.

  Lot No: 50

  Lot: 50

  Fotoğrafçılık Tarihi-A History of Photography Hardcover – Illustrated, Francoise Heilbrun (Author), Helene Bocard (Contributor), Joelle Bollach (Contributor), Anne Cartier-Bresson (Contributor), Dominique De Font-Reaulx (Contributor), Michel Frizot (Contributor), Anne De Mondenard (Contributor), Guy Cogeval (Contributor), 2009, 320 s., ciltli, şömizli, 29,5x24,5 cm.

  TLSold
 • Bizans ve Osmanlı İstanbul’unu anlatan kitapların en ünlülerinden İstanbul’un tarihi üzerine bir başyapıt.-Constantinople, EDWIN A[UGUSTUS] GROSVENOR, Little, Brown and Company, Boston, 1895. 2 cilt: xxii, 413 s; xiii, 417-811 s, metin içinde 200’den fazla fotoğraf ve resim, ex-library, 24 x 17 cm, orijinal ciltlerinde. Ünlü Grosvenor ailesinden olan E. A. Grosvenor (1845-1936), uzun yıllar İstanbul Robert Kolej’inde öğretmenlik yapmıştır. Dönemin Müze-i Hümayun müdürü Osman Hamdi Bey ve arkeolog Paspati gibi kentin tarihini ve arkeolojisini iyi bilen kişilerle tanıştı. Bunların da teşvik ve katkıları ile elimizde bulunan İstanbul’un tarihi topoğrafyası üzerine yazılmış en önemli kitapların biri olan Constantinople kitabını kaleme almıştır. Kitap, baskı tekniği, bilgilerin güvenirliliği, görsel malzemelerin bolluğu açısından büyük ilgi görmüştür. Yazar, İstanbul’un Bizans ve Türk dönemi mimari yapılarını, toplumsal yaşayışı ayrıntılarıyla yansıtmayı başarmıştır. Kiliseler, camiler, türbeler, surlar, saraylar, hanlar, hamamlar, çarşılar, 1880’li yıllarda çekilmiş 200’den fazla fotoğrafla zenginleştirilmiştir. 1. cildin 70 sayfa tutan ilk üç bölümü İstanbul’un tanıtımı ve Bizans ile Osmanlı dönemlerindeki tarihine, hemen ardından gelen üç sayfalık bölüm devrin padişahı II. Abdülhamid’e ayrılmıştır. Takibeden bölümlerde Haliç ve köyleri, Galata, Pera, Boğaziçi, Üsküdar, Kadıköy, Adalar, vBizans’ın o döneme ulaşamayan hamamları, forumları, sarayları, kiliseleri, hipodromu ile günümüze ulaşan Valens Kemeri, sarnıçlar, zindanlar, sütunlar, Galata Kulesi, camiye çevrilmiş kiliseler anlatılmaktadır. 2.cilt; camiye çevrilmiş kiliselerl ebaşlamakta, bu bölümde 24 Bizans kilisesinin akıbetleri, yazıtları, mozaikleri, çağdaş ve geçmişteki durumlarını gösteren gravürler, çizimler ve fotoğraflarla güçlendirilerek ayrıntıya inilerek anlatılmaktadır. Hemen ardından gelen hacimli bölümde Aya Sofya incelenmiştir. Diğer bölümlerde İstanbul’un surları, Haliç, Marmara ve surlar olmak üzere üç kısımda, 22 selatin, valide ve vüzera camisi ve türbe ayrı ayrı ele alınarak incelenmiş, sonra diğer camiler, saray ve müzeler etraflıca anlatılmıştır. İstanbul konulu antika kitap koleksiyoncuları ve araştırmacılar için vazgeçilmez bir kitaptır.

  Lot No: 51

  Lot: 51

  Bizans ve Osmanlı İstanbul’unu anlatan kitapların en ünlülerinden İstanbul’un tarihi üzerine bir başyapıt.-Constantinople, EDWIN A[UGUSTUS] GROSVENOR, Little, Brown and Company, Boston, 1895. 2 cilt: xxii, 413 s; xiii, 417-811 s, metin içinde 200’den fazla fotoğraf ve resim, ex-library, 24 x 17 cm, orijinal ciltlerinde. Ünlü Grosvenor ailesinden olan E. A. Grosvenor (1845-1936), uzun yıllar İstanbul Robert Kolej’inde öğretmenlik yapmıştır. Dönemin Müze-i Hümayun müdürü Osman Hamdi Bey ve arkeolog Paspati gibi kentin tarihini ve arkeolojisini iyi bilen kişilerle tanıştı. Bunların da teşvik ve katkıları ile elimizde bulunan İstanbul’un tarihi topoğrafyası üzerine yazılmış en önemli kitapların biri olan Constantinople kitabını kaleme almıştır. Kitap, baskı tekniği, bilgilerin güvenirliliği, görsel malzemelerin bolluğu açısından büyük ilgi görmüştür. Yazar, İstanbul’un Bizans ve Türk dönemi mimari yapılarını, toplumsal yaşayışı ayrıntılarıyla yansıtmayı başarmıştır. Kiliseler, camiler, türbeler, surlar, saraylar, hanlar, hamamlar, çarşılar, 1880’li yıllarda çekilmiş 200’den fazla fotoğrafla zenginleştirilmiştir. 1. cildin 70 sayfa tutan ilk üç bölümü İstanbul’un tanıtımı ve Bizans ile Osmanlı dönemlerindeki tarihine, hemen ardından gelen üç sayfalık bölüm devrin padişahı II. Abdülhamid’e ayrılmıştır. Takibeden bölümlerde Haliç ve köyleri, Galata, Pera, Boğaziçi, Üsküdar, Kadıköy, Adalar, vBizans’ın o döneme ulaşamayan hamamları, forumları, sarayları, kiliseleri, hipodromu ile günümüze ulaşan Valens Kemeri, sarnıçlar, zindanlar, sütunlar, Galata Kulesi, camiye çevrilmiş kiliseler anlatılmaktadır. 2.cilt; camiye çevrilmiş kiliselerl ebaşlamakta, bu bölümde 24 Bizans kilisesinin akıbetleri, yazıtları, mozaikleri, çağdaş ve geçmişteki durumlarını gösteren gravürler, çizimler ve fotoğraflarla güçlendirilerek ayrıntıya inilerek anlatılmaktadır. Hemen ardından gelen hacimli bölümde Aya Sofya incelenmiştir. Diğer bölümlerde İstanbul’un surları, Haliç, Marmara ve surlar olmak üzere üç kısımda, 22 selatin, valide ve vüzera camisi ve türbe ayrı ayrı ele alınarak incelenmiş, sonra diğer camiler, saray ve müzeler etraflıca anlatılmıştır. İstanbul konulu antika kitap koleksiyoncuları ve araştırmacılar için vazgeçilmez bir kitaptır.

  TLSold
 • 20. yüzyıl başında Türk kadınları.-Haremlik, Some Pages from the Life of Turkish Women, DEMETRA VAKA [Mrs. Kenneth Brown], Archibald Constable, London, 1909. [3], 275, [1] s, 19.5 x 13 cm, orijinal cildinde. 1877 yılında Büyükada’da doğan Demetra Vaka amcasının yanında Rum köklerinin bilincinde, Türklere düşman olarak yetiştirilmişti. Babasının çabaları ve Türk kızlarıyla arkadaşlıkları önyargılarını yumuşattıysa da bunlardan tamamen kurtulamamıştır. Bir yaşında New York’a giden Demetra Vaka, 1921 yılında Kurtuluş Savaşı’nın ve işgalin en kritik günlerinde İstanbul’a gelerek doğduğu kenti ve kadınlarını geçirdiği değişimle birlikte incelemiş ve bunu kitaplaştırmıştır. Haremlik, yazarın gizli yönleri ve günlük yaşayışları ile Türk kadınlarını anlattığı çalışmasıdır.

  Lot No: 52

  Lot: 52

  20. yüzyıl başında Türk kadınları.-Haremlik, Some Pages from the Life of Turkish Women, DEMETRA VAKA [Mrs. Kenneth Brown], Archibald Constable, London, 1909. [3], 275, [1] s, 19.5 x 13 cm, orijinal cildinde. 1877 yılında Büyükada’da doğan Demetra Vaka amcasının yanında Rum köklerinin bilincinde, Türklere düşman olarak yetiştirilmişti. Babasının çabaları ve Türk kızlarıyla arkadaşlıkları önyargılarını yumuşattıysa da bunlardan tamamen kurtulamamıştır. Bir yaşında New York’a giden Demetra Vaka, 1921 yılında Kurtuluş Savaşı’nın ve işgalin en kritik günlerinde İstanbul’a gelerek doğduğu kenti ve kadınlarını geçirdiği değişimle birlikte incelemiş ve bunu kitaplaştırmıştır. Haremlik, yazarın gizli yönleri ve günlük yaşayışları ile Türk kadınlarını anlattığı çalışmasıdır.

  TLSold
 • 19. Yüzyılın İstanbul’unu en iyi tanıtan seyahatnamenin süslü ciltli nefis bir baskısı-Constantinople, EDMONDO DE AMICIS, Henry T. Coates, Philadelphia, 1896. 2 cilt: 303 s., 25 fotogravür; 309 s., 25 fotogravür, metin sonunda 1 renkli katlanır İstanbul haritası, 21 x 14 cm, şömizli yaldız desenli dekoratif ciltlerinde. [Genelde şömizsiz bulunabilen eserin iki ciltlik bu baskısı daima tercih edilmektedir.] 15. İtalyanca baskıdan İngilizce’ye çeviren: Maria Hornor Lansdale. İstanbul üzerine seyahatnameler arasında önemli bir yer tutan, canlı ve renkli üslubuyla geçen asrın İstanbul’u için zengin bilgiler veren, birçok dile çevrilen ve defalarca basılan kitabın 1896 tarihli baskısı sunulmaktadır. Edmondo de Amicis (1846-1908), orijinali Cuore (Milano, 1886) adıyla basılan Çocuk Kalbi isimli çocuk kitabıyla ünlenen İtalyan yazarıdır. 1875/1876’da ressam Cesare Biseo ile birlikte İstanbul’a gelmiştir. İlk baskısı Costantinopoli adıyla (Milano, 1877-1878) basılan kitap büyük ilgi görerek birçok Avrupa diline çevrildi. İstanbul’a 28 yaşındayken büyük bir heyecanla gelen Amicis şehirde görüp yaşadıklarını canlı ve renkli üslubuyla okuyucuya aktarır. Neyle ilgileneceğini ve nasıl ilgi çekeceğini bilen, baktığı şeyi gören ve gösterebilen bir sanatkârdır. Girişte kenti denizden görmenin heyecanını anlatan Amicis, şehrin dış ve iç görünüşü arasındaki tezatlara değinir. Beyoğlu’ndaki kozmopolit hava, köprü üstündeki kalabalıklar ve buna karşılık kentin eski kesimindeki (sur çi) durgunluk uzun uzun anlatılır. Bilinen yerlerin dışında, geniş yolları, büyük binaları ve villaları ile Pancaldi (Pangaltı)gibi yeni yeni gelişen semtleri gezer. Tatavla’yı (Kurtuluş), Kasımpaşa’yı, Okmeydanı’nı, bir Yahudi mahallesi olan Hasköy’ü ve Sütlüce’yi anlatır. Kapalıçarşı’da satılan mallar hakkında da ilginç bilgiler veren Amicis gelecekte İstanbul’un batılılaşıp eski havasını kaybedeceğini hayal eder. Dolmabahçe ve Çırağan saraylarını, Üsküdar’ı gezen yazar, tüm gezginlerin durağı olan Galata Mevlevîhanesi ve Rıfaî Âsitanesi’ndeki ayinleri de seyrettikten sonra kentten ayrılır. Amicis 19. yüzyılın ikinci yarısının İstanbul’unu dünyaya en iyi tanıtan gezginlerden biridir.

  Lot No: 54

  Lot: 54

  19. Yüzyılın İstanbul’unu en iyi tanıtan seyahatnamenin süslü ciltli nefis bir baskısı-Constantinople, EDMONDO DE AMICIS, Henry T. Coates, Philadelphia, 1896. 2 cilt: 303 s., 25 fotogravür; 309 s., 25 fotogravür, metin sonunda 1 renkli katlanır İstanbul haritası, 21 x 14 cm, şömizli yaldız desenli dekoratif ciltlerinde. [Genelde şömizsiz bulunabilen eserin iki ciltlik bu baskısı daima tercih edilmektedir.] 15. İtalyanca baskıdan İngilizce’ye çeviren: Maria Hornor Lansdale. İstanbul üzerine seyahatnameler arasında önemli bir yer tutan, canlı ve renkli üslubuyla geçen asrın İstanbul’u için zengin bilgiler veren, birçok dile çevrilen ve defalarca basılan kitabın 1896 tarihli baskısı sunulmaktadır. Edmondo de Amicis (1846-1908), orijinali Cuore (Milano, 1886) adıyla basılan Çocuk Kalbi isimli çocuk kitabıyla ünlenen İtalyan yazarıdır. 1875/1876’da ressam Cesare Biseo ile birlikte İstanbul’a gelmiştir. İlk baskısı Costantinopoli adıyla (Milano, 1877-1878) basılan kitap büyük ilgi görerek birçok Avrupa diline çevrildi. İstanbul’a 28 yaşındayken büyük bir heyecanla gelen Amicis şehirde görüp yaşadıklarını canlı ve renkli üslubuyla okuyucuya aktarır. Neyle ilgileneceğini ve nasıl ilgi çekeceğini bilen, baktığı şeyi gören ve gösterebilen bir sanatkârdır. Girişte kenti denizden görmenin heyecanını anlatan Amicis, şehrin dış ve iç görünüşü arasındaki tezatlara değinir. Beyoğlu’ndaki kozmopolit hava, köprü üstündeki kalabalıklar ve buna karşılık kentin eski kesimindeki (sur çi) durgunluk uzun uzun anlatılır. Bilinen yerlerin dışında, geniş yolları, büyük binaları ve villaları ile Pancaldi (Pangaltı)gibi yeni yeni gelişen semtleri gezer. Tatavla’yı (Kurtuluş), Kasımpaşa’yı, Okmeydanı’nı, bir Yahudi mahallesi olan Hasköy’ü ve Sütlüce’yi anlatır. Kapalıçarşı’da satılan mallar hakkında da ilginç bilgiler veren Amicis gelecekte İstanbul’un batılılaşıp eski havasını kaybedeceğini hayal eder. Dolmabahçe ve Çırağan saraylarını, Üsküdar’ı gezen yazar, tüm gezginlerin durağı olan Galata Mevlevîhanesi ve Rıfaî Âsitanesi’ndeki ayinleri de seyrettikten sonra kentten ayrılır. Amicis 19. yüzyılın ikinci yarısının İstanbul’unu dünyaya en iyi tanıtan gezginlerden biridir.

  TLSold
 • 19. Yüzyıl sonunda Osmanlı’nın siyasal panoraması.-Diversions of a Diplomat in Turkey, SAMUEL S[ULLIVAN] COX, Charles L. Webster, New York, 1887, xix, 685 s, metin harici 2 tam sayfa renkli taşbaskı Sultan 2. Abdülhamit ve Harem Ağası gravürü, metin içinde 107 ahşap klişe baskı levha (resim, çizim, harita), 24 x 15 cm., dekoratif cildinde. 1885-1886 yılları arasında ABD’nin İstanbul ortaelçisi olarak görev yapan Samuel S. Cox Ermeni sorunundaki rolü, misyonerlerle ilişkileri, kutsal yerleri ziyareti, Mısır ziyareti, II. Abdülhamit ile olan ilişkileriyle oldukça dikkat çekmiştir. Samuel S. Cox’un görev yaptığı 1880’li yıllarla birlikte ABD Osmanlı İmparatorluğunun içişlerine karışmaya başlamıştır. Amerika’nın değişen siyaset anlayışının yankılarının yer aldığı kitapta, İstanbul, Péra ve Boğaziçi’nde sosyal hayat, yeniçerilerin tarihi, son dört Osmanlı sultanının hayatı, Türkiye’deki dinsel halklar, Anadolu’da Amerikan misyonerliği ve eğitim kurumları, Boğaziçi kayıkları, İslâmi kurallar, harem hayatı ve teşkilatı, kölelik, çocukların eğitimi, mali yapı gibi pek çok konu çok detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Bu arada mizah da elden bırakılmamış, Nasreddin Hoca fıkralarına yer verilmiştir. Kitabın sonunda yazarın Türkiye’nin geleceğine ilişkin kehanetlerine yer verilmektedir.

  Lot No: 55

  Lot: 55

  19. Yüzyıl sonunda Osmanlı’nın siyasal panoraması.-Diversions of a Diplomat in Turkey, SAMUEL S[ULLIVAN] COX, Charles L. Webster, New York, 1887, xix, 685 s, metin harici 2 tam sayfa renkli taşbaskı Sultan 2. Abdülhamit ve Harem Ağası gravürü, metin içinde 107 ahşap klişe baskı levha (resim, çizim, harita), 24 x 15 cm., dekoratif cildinde. 1885-1886 yılları arasında ABD’nin İstanbul ortaelçisi olarak görev yapan Samuel S. Cox Ermeni sorunundaki rolü, misyonerlerle ilişkileri, kutsal yerleri ziyareti, Mısır ziyareti, II. Abdülhamit ile olan ilişkileriyle oldukça dikkat çekmiştir. Samuel S. Cox’un görev yaptığı 1880’li yıllarla birlikte ABD Osmanlı İmparatorluğunun içişlerine karışmaya başlamıştır. Amerika’nın değişen siyaset anlayışının yankılarının yer aldığı kitapta, İstanbul, Péra ve Boğaziçi’nde sosyal hayat, yeniçerilerin tarihi, son dört Osmanlı sultanının hayatı, Türkiye’deki dinsel halklar, Anadolu’da Amerikan misyonerliği ve eğitim kurumları, Boğaziçi kayıkları, İslâmi kurallar, harem hayatı ve teşkilatı, kölelik, çocukların eğitimi, mali yapı gibi pek çok konu çok detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Bu arada mizah da elden bırakılmamış, Nasreddin Hoca fıkralarına yer verilmiştir. Kitabın sonunda yazarın Türkiye’nin geleceğine ilişkin kehanetlerine yer verilmektedir.

  TLSold
 • Muhteşem görselleri ile Ömer Hayyam'ın Rubaileri-Rubaiyat of Omar Khayyam, Translated Into English Quatrains by EDWARD FITZGERALD. A Complete Reprint of the First Edition and the Combined Third, Fourth and Fifth Editions, With an Appendix Containing Fitzgerald's Prefaces and Notes. Edited with an Introduction by Louis Untermeyer. Random, 1947, 149 s., tüm sayfalar dekoratif desenli, 8 renkli levha. Ömer Hayyam (1048-1131) İranlı şair, filozof, matematikçi ve astronomdur. Eserde Ömer Hayyam’ın dörtlükleri Edward Fitzgerald’ın çevirisi ve Mahmoud Sayad’ın renkli resimleri eşliğinde sunulmaktadır.

  Lot No: 56

  Lot: 56

  Muhteşem görselleri ile Ömer Hayyam'ın Rubaileri-Rubaiyat of Omar Khayyam, Translated Into English Quatrains by EDWARD FITZGERALD. A Complete Reprint of the First Edition and the Combined Third, Fourth and Fifth Editions, With an Appendix Containing Fitzgerald's Prefaces and Notes. Edited with an Introduction by Louis Untermeyer. Random, 1947, 149 s., tüm sayfalar dekoratif desenli, 8 renkli levha. Ömer Hayyam (1048-1131) İranlı şair, filozof, matematikçi ve astronomdur. Eserde Ömer Hayyam’ın dörtlükleri Edward Fitzgerald’ın çevirisi ve Mahmoud Sayad’ın renkli resimleri eşliğinde sunulmaktadır.

  TLSold
 • Gravürlerle 17. yüzyıldan Koleksiyoncu bir diplomatın gözüyle muhteşem detaylı, nadir bir seyahatname. -Voyages du sieur A. de la Motraye en Europe, en Asie, et en Afrique. LA MOTRAYE, A. D, 2cilt. La Haye, T.Johnson et J. Van Duren, MDCCXXVII. Cilt 1: [6]+15+472+23 s. 2 katlanır harita, 20 katlanır gravür levha, 12 tam sayfa gravür levha. / Cilt 2: 496+39 s. 2 katlanır harita, 8 katlanır gravür levha, 12 tam sayfa gravür levha. Tümüyle deri orijinal ciltlerinde, profesyonel tamirli. 20,5x33 cm.
Fransız asıllı Aubry de La Mottraye (1674?-1743) İngiltere'ye yerleşmiş bir Hugenottu. Zengin bir eğitim aldıktan sonra 1696 yılında seyahat etmeye başlar ve 26 yıl boyunca Kuzey Avrupa, Kırım, Yakın Doğu, Rusya, Prusya ve Polonya'yı gezer. Çeşitli hükümdarların danışmanı ve ataşesi olarak yaptığı diplomatik seyahatlerini ticaret faaliyetleri ve koleksiyoncu merakıyla bir arada sürdürdü.
Eserlerindeki çarpıcı gravürler nadir konular işlerken hem şehirlerden görünümler hem günlük yaşamdan sahneler sergiler; La Motraye'ın yaptığı ayrıntılı betimlemeler ise yapıtını yazı gücünün görüntülerden daha da etkili olduğu ilk gezi metinlerinden biri konumuna yerleştiriyor. Ayrıca sayfa kenarlarında günlük niteliğinde düştüğü notlar bugüne dek araştırmacılar için son derece değerli bir veri oluşturmakta.
İlk yolculuğunda, 1696'da, Paris'ten Roma'ya, İskenderiye'ye, Lizbon'a ve nihayet İngiltere'ye gider. İkinci yolculuğunda La Mottraye 1698'de bir ingiliz gemisi ile Gravesend'den deniz yoluyla İzmir'e gitmek üzere yola çıkar, Cebelitarık boğazından geçerek Ege adalarına gelir. Gemilerine balık getiren bir balıkçı teknesi ile Patmos adasına ayak basar. Oradan Klazomenai (Urla)'ye geçip İzmir'e devam eder; burada 5 ay kalır. Eserinde kenti tarif eder, İngilizlerin yörede sürdürdüğü ticarî faaliyetler, Aziz Polikarpos'un mezarı, İzmir civarındaki bağlar ve 1688 yılı depremi hakkında yazar. 1699 yılının Şubat ayında Efes'i ziyaret eder ve Sakız'a devam eder. Adayla ilgili yazdıkları arasında sakıza ve adadaki başka aromalara da değinir. Samos'ta (Sisam) üç gün kalıp Hera tapınağının harabelerini ziyaret eder. Bulunduğu her yerde özellikle sikke arama alışkanlığı olduğu için1699 Mayıs ayı sonlarında İzmir'den ayrılırken beraberinde Midilli'den ve Çanakkale boğazı limanlarından sağlamış olduğu epey miktarda sikkeyi de yanında götürür.
İstanbul'da bulunurken o sıradaki siyasi olayları, padişahın yabancı elçilerle diplomatik ilişkilerini, liman, donanma, göze çarpıcı köşkler, Kadıköy, Ayasofya, camiler, Topkapı sarayı, harem, Büyük Hükümdarın kabul günleri, Bizans hipodromunun kapladığı alan, tarihî sütunlar, Rum, Ermeni ve Yahudi mezarlıkları, Türk nikâh düğünü, dervişler, bedestenler, hanlar, ramazan ayı, ve sultanın yüzlerce rütbeli ve saray görevlisinden oluşan maiyeti ile beraber girişini yada geçit törenini ayrıntılı bir biçimde anlatır.
İzmit'i (Nikomedeia) ziyaret edip 1703 yılına kadar Bursa'da kalır, aynı yılın Nisan ayında Ankara'ya doğru yola çıkar. Ankara hakkında yazarken birçok şey yanısıra buradaki eski yunan yazıtları, Rum piskopoz ve kiliseler hakkında da bilgiler verir. Sinop'tan geçer (burada sikke satın alır) ve Amasra (Amastris) yolundan İstanbul boğazına girer. 1703 yılının Temmuz ayında La Mottraye Edirne'de vuku bulan olayların bir görgü tanığı olarak kitabında herşeyi aktarır. Reformcu eğilimleri olan Sultan II. Mustafa'nın Karlofça antlaşmasından (1699) sonra Osmanlı İmparatorluğunun içişlerini daha iyi bir duruma getirme çabaları ile tahtı yitirişi, hatta Rum Patriği ile patrikhane kilisesi hakkında da yazar. 1707 yılı Haziran ayında narenciye yüklü bir yunanlı yelkenli teknesiyle Sakız'dan kalkıp gine İzmir'e gelir ve burada üç hafta kalır; oradan Naksos'a uğrayarak Santorini'ye varır ve burada üç gün kalır. Daha sonra ise Amorgos, Naksos ve Andros'tan geçerek Selâniğe varır. İki gün Aynaroz'da kalır, Enez (Ainos) ve Edirne'ye (Adrianopolis) gider, Edirne'de ayrıca bir rum düğününü de tarif eder, ve nihayet yeniden İstanbul'a döner.
Doğu'dan temelli olarak ayrıldığı 1710 yılına dek Osmanlı imparatorluğu başkentinden yola çıkarak Malta ve Barselona'ya dek varan bir güzergâhta Midilli, Çanakkale boğazının Trakya kıyısındaki şehirler, Tenedos (Bozcaada), Limnos (Limni), Truva, Psara Adası, Ege Adaları, Monemvasya, Girit, Zante ve daha birçok yeri ziyaret etmeye devam eder; bunun yanısıra siyasal olayları tarif etmeye ve özellikle antik sikke aramaya ve satın almaya da hiç ara vermez.
1713 yılında Kuzey Avrupa'ya yaptığı birçok yolculuktan sonra yeniden İstanbul'da bulunur; buradan yola çıkıp doğu Trakya'yı geçerek Filibe ve Sofya'ya gelir, Belgrat ve Viyana'ya uğrayıp Hollanda'ya devam eder ve nihayet İngiltere'ye ulaşır. 1714'te yine Osmanlı İmparatorluğu başkentine döner; bu yolculukta ise Almanya, Macaristan ve doğu Karadeniz kıyılarını gezer.
Yazan: İoli Vingopoulou

  Lot No: 57

  Lot: 57

  Gravürlerle 17. yüzyıldan Koleksiyoncu bir diplomatın gözüyle muhteşem detaylı, nadir bir seyahatname. -Voyages du sieur A. de la Motraye en Europe, en Asie, et en Afrique. LA MOTRAYE, A. D, 2cilt. La Haye, T.Johnson et J. Van Duren, MDCCXXVII. Cilt 1: [6]+15+472+23 s. 2 katlanır harita, 20 katlanır gravür levha, 12 tam sayfa gravür levha. / Cilt 2: 496+39 s. 2 katlanır harita, 8 katlanır gravür levha, 12 tam sayfa gravür levha. Tümüyle deri orijinal ciltlerinde, profesyonel tamirli. 20,5x33 cm. Fransız asıllı Aubry de La Mottraye (1674?-1743) İngiltere'ye yerleşmiş bir Hugenottu. Zengin bir eğitim aldıktan sonra 1696 yılında seyahat etmeye başlar ve 26 yıl boyunca Kuzey Avrupa, Kırım, Yakın Doğu, Rusya, Prusya ve Polonya'yı gezer. Çeşitli hükümdarların danışmanı ve ataşesi olarak yaptığı diplomatik seyahatlerini ticaret faaliyetleri ve koleksiyoncu merakıyla bir arada sürdürdü. Eserlerindeki çarpıcı gravürler nadir konular işlerken hem şehirlerden görünümler hem günlük yaşamdan sahneler sergiler; La Motraye'ın yaptığı ayrıntılı betimlemeler ise yapıtını yazı gücünün görüntülerden daha da etkili olduğu ilk gezi metinlerinden biri konumuna yerleştiriyor. Ayrıca sayfa kenarlarında günlük niteliğinde düştüğü notlar bugüne dek araştırmacılar için son derece değerli bir veri oluşturmakta. İlk yolculuğunda, 1696'da, Paris'ten Roma'ya, İskenderiye'ye, Lizbon'a ve nihayet İngiltere'ye gider. İkinci yolculuğunda La Mottraye 1698'de bir ingiliz gemisi ile Gravesend'den deniz yoluyla İzmir'e gitmek üzere yola çıkar, Cebelitarık boğazından geçerek Ege adalarına gelir. Gemilerine balık getiren bir balıkçı teknesi ile Patmos adasına ayak basar. Oradan Klazomenai (Urla)'ye geçip İzmir'e devam eder; burada 5 ay kalır. Eserinde kenti tarif eder, İngilizlerin yörede sürdürdüğü ticarî faaliyetler, Aziz Polikarpos'un mezarı, İzmir civarındaki bağlar ve 1688 yılı depremi hakkında yazar. 1699 yılının Şubat ayında Efes'i ziyaret eder ve Sakız'a devam eder. Adayla ilgili yazdıkları arasında sakıza ve adadaki başka aromalara da değinir. Samos'ta (Sisam) üç gün kalıp Hera tapınağının harabelerini ziyaret eder. Bulunduğu her yerde özellikle sikke arama alışkanlığı olduğu için1699 Mayıs ayı sonlarında İzmir'den ayrılırken beraberinde Midilli'den ve Çanakkale boğazı limanlarından sağlamış olduğu epey miktarda sikkeyi de yanında götürür. İstanbul'da bulunurken o sıradaki siyasi olayları, padişahın yabancı elçilerle diplomatik ilişkilerini, liman, donanma, göze çarpıcı köşkler, Kadıköy, Ayasofya, camiler, Topkapı sarayı, harem, Büyük Hükümdarın kabul günleri, Bizans hipodromunun kapladığı alan, tarihî sütunlar, Rum, Ermeni ve Yahudi mezarlıkları, Türk nikâh düğünü, dervişler, bedestenler, hanlar, ramazan ayı, ve sultanın yüzlerce rütbeli ve saray görevlisinden oluşan maiyeti ile beraber girişini yada geçit törenini ayrıntılı bir biçimde anlatır. İzmit'i (Nikomedeia) ziyaret edip 1703 yılına kadar Bursa'da kalır, aynı yılın Nisan ayında Ankara'ya doğru yola çıkar. Ankara hakkında yazarken birçok şey yanısıra buradaki eski yunan yazıtları, Rum piskopoz ve kiliseler hakkında da bilgiler verir. Sinop'tan geçer (burada sikke satın alır) ve Amasra (Amastris) yolundan İstanbul boğazına girer. 1703 yılının Temmuz ayında La Mottraye Edirne'de vuku bulan olayların bir görgü tanığı olarak kitabında herşeyi aktarır. Reformcu eğilimleri olan Sultan II. Mustafa'nın Karlofça antlaşmasından (1699) sonra Osmanlı İmparatorluğunun içişlerini daha iyi bir duruma getirme çabaları ile tahtı yitirişi, hatta Rum Patriği ile patrikhane kilisesi hakkında da yazar. 1707 yılı Haziran ayında narenciye yüklü bir yunanlı yelkenli teknesiyle Sakız'dan kalkıp gine İzmir'e gelir ve burada üç hafta kalır; oradan Naksos'a uğrayarak Santorini'ye varır ve burada üç gün kalır. Daha sonra ise Amorgos, Naksos ve Andros'tan geçerek Selâniğe varır. İki gün Aynaroz'da kalır, Enez (Ainos) ve Edirne'ye (Adrianopolis) gider, Edirne'de ayrıca bir rum düğününü de tarif eder, ve nihayet yeniden İstanbul'a döner. Doğu'dan temelli olarak ayrıldığı 1710 yılına dek Osmanlı imparatorluğu başkentinden yola çıkarak Malta ve Barselona'ya dek varan bir güzergâhta Midilli, Çanakkale boğazının Trakya kıyısındaki şehirler, Tenedos (Bozcaada), Limnos (Limni), Truva, Psara Adası, Ege Adaları, Monemvasya, Girit, Zante ve daha birçok yeri ziyaret etmeye devam eder; bunun yanısıra siyasal olayları tarif etmeye ve özellikle antik sikke aramaya ve satın almaya da hiç ara vermez. 1713 yılında Kuzey Avrupa'ya yaptığı birçok yolculuktan sonra yeniden İstanbul'da bulunur; buradan yola çıkıp doğu Trakya'yı geçerek Filibe ve Sofya'ya gelir, Belgrat ve Viyana'ya uğrayıp Hollanda'ya devam eder ve nihayet İngiltere'ye ulaşır. 1714'te yine Osmanlı İmparatorluğu başkentine döner; bu yolculukta ise Almanya, Macaristan ve doğu Karadeniz kıyılarını gezer. Yazan: İoli Vingopoulou

  TLSold
 • Kıbrıs ve Ege Denizi'ndeki Adalar üzerine bol gravür ve haritalarla çok nadir bir eser.-OLFERT DAPPER, Description Exacte des Isles de l'Archipel et de Quelques Autres Adjacentes; Dont les Principales Sont Chypre, Rhodes, Candie, Samos, Chio, Negrepont, Lemnos, Paros, Delos, Patmos, avec un grand nombre d'autres. Comprennant Leurs Noms, Leur Situation, Leurs Villes, leurs Chateaux, & l'Histoire tant ancienne que moderne de leurs Habitants; Leur Gouvernement, les Revolutions qui y font arrivées, & las Plantes, Animaux, &c. qui s'y trouvent. Enrichie de plusieurs cartes des isles, et de figures en taille-douce... Traduite du flamand d'O. Dapper. [6], 556 s. [1], metin harici 34 harita (1 adet Sakız gravürü eksik), gravür, kimisi çift sayfa, kimisi katlanır. Ayrıca metin dahilinde Adaların birçok yarım sayfa gravürleri…
Olfert Dapper; Georges Gallet, Amsterdam, chez George Gallet. M.DCCIII, 1703. Tümüyle deri cildinde. Cildi profesyonel tamirli olan kitabın ön ve arka kapağında yaldız baskı “kont vb. ileri gelen” arması mevcuttur.
Olfert Dapper 17. Yüzyıl doktor ve yazarlarından olup Dünya’nın çeşitli coğrafyaları hakkında kitaplar yazmıştır. Hollanda’dan hiç çıkmamasına rağmen hazırladığı eserlerin tekrar baskıları yapılmış olup, kitaplarının içinde birçok görsel gravürlere, harita ve planlara haizdir. Arabistan, Küçük Asya ve Ege üzerine hazırladığı eserlerde bulunan birçok gravür dönemin başka kitaplarında bulunmadığından Dapper koleksiyoncular için daima aranan bir eser olmuş, oldukça nadir bir eserdir.

  Lot No: 58

  Lot: 58

  Kıbrıs ve Ege Denizi'ndeki Adalar üzerine bol gravür ve haritalarla çok nadir bir eser.-OLFERT DAPPER, Description Exacte des Isles de l'Archipel et de Quelques Autres Adjacentes; Dont les Principales Sont Chypre, Rhodes, Candie, Samos, Chio, Negrepont, Lemnos, Paros, Delos, Patmos, avec un grand nombre d'autres. Comprennant Leurs Noms, Leur Situation, Leurs Villes, leurs Chateaux, & l'Histoire tant ancienne que moderne de leurs Habitants; Leur Gouvernement, les Revolutions qui y font arrivées, & las Plantes, Animaux, &c. qui s'y trouvent. Enrichie de plusieurs cartes des isles, et de figures en taille-douce... Traduite du flamand d'O. Dapper. [6], 556 s. [1], metin harici 34 harita (1 adet Sakız gravürü eksik), gravür, kimisi çift sayfa, kimisi katlanır. Ayrıca metin dahilinde Adaların birçok yarım sayfa gravürleri… Olfert Dapper; Georges Gallet, Amsterdam, chez George Gallet. M.DCCIII, 1703. Tümüyle deri cildinde. Cildi profesyonel tamirli olan kitabın ön ve arka kapağında yaldız baskı “kont vb. ileri gelen” arması mevcuttur. Olfert Dapper 17. Yüzyıl doktor ve yazarlarından olup Dünya’nın çeşitli coğrafyaları hakkında kitaplar yazmıştır. Hollanda’dan hiç çıkmamasına rağmen hazırladığı eserlerin tekrar baskıları yapılmış olup, kitaplarının içinde birçok görsel gravürlere, harita ve planlara haizdir. Arabistan, Küçük Asya ve Ege üzerine hazırladığı eserlerde bulunan birçok gravür dönemin başka kitaplarında bulunmadığından Dapper koleksiyoncular için daima aranan bir eser olmuş, oldukça nadir bir eserdir.

  TLSold
 • Vala Nureddin'e ithaflı imzalı fotoğraf. 13,5x8,5 cm. Foto Süreyya, soğuk damgalı-ŞÜKÛFE NİHAL BAŞAR (1896, İstanbul - 24 Eylül 1973, İstanbul), Türk şair, öğretmen, eylemci ve aktivisttir.

Türkiye’nin önemli toplumsal değişmeler geçirdiği bir dönem olan 1919-1960 yılları arasında şiir, öykü ve romanlar yayımlamış bir edebiyatçıdır.

1919’da Darülfünun’un Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü’nü bitirerek “Türkiye’de Darülfünun’dan mezun ilk kadın” unvanının sahibi olmuştur[1]. Birçok kadın derneğinde aktif görev alan sanatçı;[2] Türkiye’de kadın özgürlüğünün ilk temsilcileri ve savunucularından birisidir.

  Lot No: 59

  Lot: 59

  Vala Nureddin'e ithaflı imzalı fotoğraf. 13,5x8,5 cm. Foto Süreyya, soğuk damgalı-ŞÜKÛFE NİHAL BAŞAR (1896, İstanbul - 24 Eylül 1973, İstanbul), Türk şair, öğretmen, eylemci ve aktivisttir. Türkiye’nin önemli toplumsal değişmeler geçirdiği bir dönem olan 1919-1960 yılları arasında şiir, öykü ve romanlar yayımlamış bir edebiyatçıdır. 1919’da Darülfünun’un Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü’nü bitirerek “Türkiye’de Darülfünun’dan mezun ilk kadın” unvanının sahibi olmuştur[1]. Birçok kadın derneğinde aktif görev alan sanatçı;[2] Türkiye’de kadın özgürlüğünün ilk temsilcileri ve savunucularından birisidir.

  TLSold
 • ÇÜRÜKSULU MAHMUD PAŞA madalyalı nişanları ile askeri üniformasında, 14x10 cm. Phebus, Constantinople paspartulu.

  Lot No: 60

  Lot: 60

  ÇÜRÜKSULU MAHMUD PAŞA madalyalı nişanları ile askeri üniformasında, 14x10 cm. Phebus, Constantinople paspartulu.

  TLSold
 • 1861'de İngiliz Parlemantosuna sunulan Rapor-Correspondence relating to the affairs of Syria 1860-1861. Presented to both Houses of Parliament by Command of Her Majesty, London, 1861, xvi, 517, v, 138 sayfa. 2 bölüm bir arada. 33 cm. Cilt sırtı tamir gerektirir. İçi temiz durumda.

  Lot No: 61

  Lot: 61

  1861'de İngiliz Parlemantosuna sunulan Rapor-Correspondence relating to the affairs of Syria 1860-1861. Presented to both Houses of Parliament by Command of Her Majesty, London, 1861, xvi, 517, v, 138 sayfa. 2 bölüm bir arada. 33 cm. Cilt sırtı tamir gerektirir. İçi temiz durumda.

  TLSold
 • Cihan Harbinde İran - Farsça-Irān dar ǧang-i buzurg 1916-1918, Aḥmad ʻAlī Muʼarriḫ-ad-Daula SİPHİR, Tihrān Čāpḫāna-i Bānk Millī Irān 1336 h. š (tālīf-i Muʼarriḫ-ad-Daula Siphir), 517 sayfa, metin dahilinde birçok fotoğraf, 2 katlanır İran haritası. 30x22 cm., sert kapaklı cildinde.

  Lot No: 62

  Lot: 62

  Cihan Harbinde İran - Farsça-Irān dar ǧang-i buzurg 1916-1918, Aḥmad ʻAlī Muʼarriḫ-ad-Daula SİPHİR, Tihrān Čāpḫāna-i Bānk Millī Irān 1336 h. š (tālīf-i Muʼarriḫ-ad-Daula Siphir), 517 sayfa, metin dahilinde birçok fotoğraf, 2 katlanır İran haritası. 30x22 cm., sert kapaklı cildinde.

  TLSold
 • Türkiye'de Jeolojik Ve Jeomorfolojik Tetkik Seyahatları-ERNEST CHAPUT, Çeviren: ALİ TANOĞLU, İstanbul Üniversitesi, 1947, 325+ sayfa. 16x24 cm. ciltli

  Lot No: 63

  Lot: 63

  Türkiye'de Jeolojik Ve Jeomorfolojik Tetkik Seyahatları-ERNEST CHAPUT, Çeviren: ALİ TANOĞLU, İstanbul Üniversitesi, 1947, 325+ sayfa. 16x24 cm. ciltli

  TLSold
 • Renkli planşlarla ve atkı patronu ile-İstanbul Teknik Üniversitesi Akademik Kıyafetleri, 1949, 2 yaprak, 3 renkli planş, 2 perforeli katlanır patron. (Atkı süslemesi)

  Lot No: 64

  Lot: 64

  Renkli planşlarla ve atkı patronu ile-İstanbul Teknik Üniversitesi Akademik Kıyafetleri, 1949, 2 yaprak, 3 renkli planş, 2 perforeli katlanır patron. (Atkı süslemesi)

  TLSold
 • Cenubî Marmara Havzası Bursa Vilâyeti Coğrafyası. Erkan-ı Harbiye-i Umumiye Riyaseti Coğrafya Encümeni: İstanbul 1927, Devlet Matbaası , Maarif Vekâleti Neşriyatı , 10+263+2 sayfa, 2 Levha, orijinal cildinde

  Lot No: 65

  Lot: 65

  Cenubî Marmara Havzası Bursa Vilâyeti Coğrafyası. Erkan-ı Harbiye-i Umumiye Riyaseti Coğrafya Encümeni: İstanbul 1927, Devlet Matbaası , Maarif Vekâleti Neşriyatı , 10+263+2 sayfa, 2 Levha, orijinal cildinde

  TLSold
 • Kuran Çevirisi-Le Koran, traduction nouvelle. ALBIN KASIMIRSKI, (Translator):Faite su le texte arabe. Nouvelle édition, entiérement revue et corrigée; augmentée de notes, commentaires et d'un index. Paris, Charpentier, 1909. Xxxiv, 533 sayfa, cildinde. 17x12 cm.

  Lot No: 66

  Lot: 66

  Kuran Çevirisi-Le Koran, traduction nouvelle. ALBIN KASIMIRSKI, (Translator):Faite su le texte arabe. Nouvelle édition, entiérement revue et corrigée; augmentée de notes, commentaires et d'un index. Paris, Charpentier, 1909. Xxxiv, 533 sayfa, cildinde. 17x12 cm.

  TLSold
 • "L. Mourkides, Relieur Place du Tunnel - PERA" exlibrisli, Şık cildinde.-Ruy Blas, VICTOR HUGO, Paris: J. Hetzel, 191, 2 s., sırtı deri cildinde, 18,5 cm.

  Lot No: 67

  Lot: 67

  "L. Mourkides, Relieur Place du Tunnel - PERA" exlibrisli, Şık cildinde.-Ruy Blas, VICTOR HUGO, Paris: J. Hetzel, 191, 2 s., sırtı deri cildinde, 18,5 cm.

  TLSold
 • 1700 sonlarındaki İstanbul üzerine çok önemli bir kaynak.-Constantinople Ancient and Modern, with Excusions to the Shores and Islands of the Archipelago and to the Troad, JAMES DALLAWAY, T. Bensley, London, 1797 (1. baskı). xi, 415, [4] s, metin dışında 9 gravür, 1 harita, 27 x 21 cm, matbaadan çıktığı halde karton cildinde. James Dallaway (1763-1864) İngiliz topografyacı ve yazardır. Bir bankerin oğluydu. 1789’da eski eserler meraklılarının toplandığı Society of Antiquarians’a üye oldu. Koruyucusu olan Norfolk dukasının aracılığıyla 1794’te İngiltere’nin İstanbul elçiliğinin hekim ve papazlığına atandı. Elimizdeki kitap İstanbul’daki 3 yıllık yaşantısının ve gözlemlerinin ürünüdür. 1800’de Chemnitz ve 1801’de Berlin-Hamburg’da yapılmış iki Almanca baskısı ve Paris “an VII” tarihli bir Fransızca baskısı vardır. Dallaway, İngiltere’ye dönüşünden sonra ölümüne kadar Norfolk dukasının sekreterliğini yaptı ve İngiltere tarihine ilişkin kitaplar kaleme aldı. İstanbul’a ait yapıtı bir seyahatnameden çok tarih ve coğrafya çalışmasıdır. Dallaway kitabını hazırlarken eski Bizans yazarlarından olduğu gibi Batılı gezginlerin seyahatnamelerinden ve yerel kaynaklardan da faydalanmıştır. Kitap pek çok detay bilgi ile doludur. İstanbul Efendisi’nin (İstanbul kadısı) sayımlarına dayanarak kentte 88.185 evin ve 130 halka açık hamamın bulunduğunu yazar. Herhalde bu sayımdan yola çıkarak kent nüfusunun 400 bin kişi (ki bunların 200bini Türk, 100 bini Rum ve geri kalanını Yahudi, Ermeni ve Frenk olarak hesaplar) olduğunu yazar. İstanbul kadısından elde edilen bilgiler ancak suriçi İstanbul’a ait olmalıdır. Yazar, herkesçe anlatılan büyük sultan camilerinin ötesinde Nuruosmaniye ve Laleli’den de söz eder. İstanbul efendisinin defterlerine dayanarak, 1782 yangınından önce kentte 500’ü aşan okulun bulunduğunu yazar. Kütüphaneler için de önemli bilgiler verir. Bundan başka yazar bir Avrupalının aklından geçiremeyeceği kadar sessiz sokaklardan, kahvehanelerden ve oralardaki hikâyecilerden söz eder. 1779’daki yangında zarar gören Çemberlitaş’ı sağlamlaştırmak için taş bir kaidenin yaptırıldığını not eder. Boğaziçi’ne gelince, sahil saraylarına ve Kuruçeşme’deki Fener Rum aristokratlarına ait konaklara ilişkin kısa bilgilerden sonra, gene kısaca su kemerlerinden ve bentlerden söz edilir ve İran sefirinin ikametgâhının Üsküdar’da olduğu yazılır. Kitap dokuz gravürle resimlenmiştir. Bunların en ilginç olanları Yedikule, Sarayburnu ve Türk hanımı gravürleridir. Blackmer 441, Atabey 308

  Lot No: 68

  Lot: 68

  1700 sonlarındaki İstanbul üzerine çok önemli bir kaynak.-Constantinople Ancient and Modern, with Excusions to the Shores and Islands of the Archipelago and to the Troad, JAMES DALLAWAY, T. Bensley, London, 1797 (1. baskı). xi, 415, [4] s, metin dışında 9 gravür, 1 harita, 27 x 21 cm, matbaadan çıktığı halde karton cildinde. James Dallaway (1763-1864) İngiliz topografyacı ve yazardır. Bir bankerin oğluydu. 1789’da eski eserler meraklılarının toplandığı Society of Antiquarians’a üye oldu. Koruyucusu olan Norfolk dukasının aracılığıyla 1794’te İngiltere’nin İstanbul elçiliğinin hekim ve papazlığına atandı. Elimizdeki kitap İstanbul’daki 3 yıllık yaşantısının ve gözlemlerinin ürünüdür. 1800’de Chemnitz ve 1801’de Berlin-Hamburg’da yapılmış iki Almanca baskısı ve Paris “an VII” tarihli bir Fransızca baskısı vardır. Dallaway, İngiltere’ye dönüşünden sonra ölümüne kadar Norfolk dukasının sekreterliğini yaptı ve İngiltere tarihine ilişkin kitaplar kaleme aldı. İstanbul’a ait yapıtı bir seyahatnameden çok tarih ve coğrafya çalışmasıdır. Dallaway kitabını hazırlarken eski Bizans yazarlarından olduğu gibi Batılı gezginlerin seyahatnamelerinden ve yerel kaynaklardan da faydalanmıştır. Kitap pek çok detay bilgi ile doludur. İstanbul Efendisi’nin (İstanbul kadısı) sayımlarına dayanarak kentte 88.185 evin ve 130 halka açık hamamın bulunduğunu yazar. Herhalde bu sayımdan yola çıkarak kent nüfusunun 400 bin kişi (ki bunların 200bini Türk, 100 bini Rum ve geri kalanını Yahudi, Ermeni ve Frenk olarak hesaplar) olduğunu yazar. İstanbul kadısından elde edilen bilgiler ancak suriçi İstanbul’a ait olmalıdır. Yazar, herkesçe anlatılan büyük sultan camilerinin ötesinde Nuruosmaniye ve Laleli’den de söz eder. İstanbul efendisinin defterlerine dayanarak, 1782 yangınından önce kentte 500’ü aşan okulun bulunduğunu yazar. Kütüphaneler için de önemli bilgiler verir. Bundan başka yazar bir Avrupalının aklından geçiremeyeceği kadar sessiz sokaklardan, kahvehanelerden ve oralardaki hikâyecilerden söz eder. 1779’daki yangında zarar gören Çemberlitaş’ı sağlamlaştırmak için taş bir kaidenin yaptırıldığını not eder. Boğaziçi’ne gelince, sahil saraylarına ve Kuruçeşme’deki Fener Rum aristokratlarına ait konaklara ilişkin kısa bilgilerden sonra, gene kısaca su kemerlerinden ve bentlerden söz edilir ve İran sefirinin ikametgâhının Üsküdar’da olduğu yazılır. Kitap dokuz gravürle resimlenmiştir. Bunların en ilginç olanları Yedikule, Sarayburnu ve Türk hanımı gravürleridir. Blackmer 441, Atabey 308

  TLSold
 • Dünyada birkaç kütüphanede mevcut olan, 1539 tarihli ve 20 bin euro civarında estime edilen "Basılan en eski Süryani ve Ermeni grameri" kitabı-Introductio in Chaldaicam linguam, Syriacam, atque Armenicam, & decem alias linguas. Characterum differentium alphabeta, circiter quadraginta, & eorundem invicem conformatio. Mystica et cabalistica quamplurima scitu digna. Et descriptio ac simulachrum Phagoti Afranii. Theseo Ambrosio ex comitibus Albonesii i.v. doct. Papiensi canonico regulari Lateranensi, ac Sancti Petri in coelo aureo Papiae praeposito, authore. TESEO AMBROGIO ALBONESI [1469-1540]; Giovanni Maria Simonetta, [Pavie] : [Giovanni Maria Simonetta], MDXXXIX [1539], 215+[1], [2 boş yaprak] s., Buzağı derisi – vellum cildinde. Cilt sırt derisinde yıpranma ve birkaç kurt deliği mevcut. Künye sayfası ve önsöz kısmı kırmızı – siyah basılı eserin içinde tam sayfaya yakın 2 gravür mevcut. 
 Yazarın amcası Afranio degli Albonesi'nin 1500lerin başında icat ettiği Fagotun kitap içinde bulunan ilk resimli tanımı nedeniyle müzik tarihi için de önemli olan, son derece nadir ve erken dönem “Doğu Araştırmaları” çalışması. Süryanice dil eğitimi veren yazarın Doğu dillerine yönelik bu eseri dilbilimsel incelemenin ve egzotik alfabelerin bir koleksiyonunun bir karışımıdır. Ermenice ve Süryanice grameri üzerine bilinen ilk basılı eserde Albonesi'nin çalışma sonuçları her durumda doğru değilse de, bunlar dilbilim tarihi için büyük önem taşır: Eser; karşılaştırmalı filoloji çalışmaları için ilham veren çalışmalardan birini oluşturur. "Eser, Süryanice ve Ermeni dillerinin çeşitli açılardan ayrıntılı bir incelemesini ve diğer egzotik diller (Samaritan, Arapça, Kıpti, Kiril, Etiyopyaca) hakkında bilgiler içermekte. Bu diller, tümü elle yazılmış örneklerle tartışılıyor.

  Lot No: 69

  Lot: 69

  Dünyada birkaç kütüphanede mevcut olan, 1539 tarihli ve 20 bin euro civarında estime edilen "Basılan en eski Süryani ve Ermeni grameri" kitabı-Introductio in Chaldaicam linguam, Syriacam, atque Armenicam, & decem alias linguas. Characterum differentium alphabeta, circiter quadraginta, & eorundem invicem conformatio. Mystica et cabalistica quamplurima scitu digna. Et descriptio ac simulachrum Phagoti Afranii. Theseo Ambrosio ex comitibus Albonesii i.v. doct. Papiensi canonico regulari Lateranensi, ac Sancti Petri in coelo aureo Papiae praeposito, authore. TESEO AMBROGIO ALBONESI [1469-1540]; Giovanni Maria Simonetta, [Pavie] : [Giovanni Maria Simonetta], MDXXXIX [1539], 215+[1], [2 boş yaprak] s., Buzağı derisi – vellum cildinde. Cilt sırt derisinde yıpranma ve birkaç kurt deliği mevcut. Künye sayfası ve önsöz kısmı kırmızı – siyah basılı eserin içinde tam sayfaya yakın 2 gravür mevcut. Yazarın amcası Afranio degli Albonesi'nin 1500lerin başında icat ettiği Fagotun kitap içinde bulunan ilk resimli tanımı nedeniyle müzik tarihi için de önemli olan, son derece nadir ve erken dönem “Doğu Araştırmaları” çalışması. Süryanice dil eğitimi veren yazarın Doğu dillerine yönelik bu eseri dilbilimsel incelemenin ve egzotik alfabelerin bir koleksiyonunun bir karışımıdır. Ermenice ve Süryanice grameri üzerine bilinen ilk basılı eserde Albonesi'nin çalışma sonuçları her durumda doğru değilse de, bunlar dilbilim tarihi için büyük önem taşır: Eser; karşılaştırmalı filoloji çalışmaları için ilham veren çalışmalardan birini oluşturur. "Eser, Süryanice ve Ermeni dillerinin çeşitli açılardan ayrıntılı bir incelemesini ve diğer egzotik diller (Samaritan, Arapça, Kıpti, Kiril, Etiyopyaca) hakkında bilgiler içermekte. Bu diller, tümü elle yazılmış örneklerle tartışılıyor.

  TLSold
 • Muhteşem büyük fotoğraflarla Bernard Lewis'den Atatürk kitabı-Atatürk: Transforming the Image of a Nation, BERNARD LEWIS, Etem Tem (Fotoğraflar), The Creative Book Company, 1995, 144 sayfa. 30x43 cm

  Lot No: 70

  Lot: 70

  Muhteşem büyük fotoğraflarla Bernard Lewis'den Atatürk kitabı-Atatürk: Transforming the Image of a Nation, BERNARD LEWIS, Etem Tem (Fotoğraflar), The Creative Book Company, 1995, 144 sayfa. 30x43 cm

  TLSold
 • Bizans - Arkeoloji-La Sculpture Antique De Phidias à L' Ère Byzantine (Manuels D'Histoire De L'Art) - Ouvrage Illustré De 202 Gravures, Charles PICARD, Paris: Librairie Renouard, H. Laurens, éditeur, 1926, 552 s. [Eserin Des origines à Phidias adlı başka bir cildi daha vardır.)

  Lot No: 71

  Lot: 71

  Bizans - Arkeoloji-La Sculpture Antique De Phidias à L' Ère Byzantine (Manuels D'Histoire De L'Art) - Ouvrage Illustré De 202 Gravures, Charles PICARD, Paris: Librairie Renouard, H. Laurens, éditeur, 1926, 552 s. [Eserin Des origines à Phidias adlı başka bir cildi daha vardır.)

  TLSold
 • Aydın - Milet ve Çevresi arkeoloji araştırmaları-Milet et le Golfe Latmique: Tralles, Magnésie du Méandre, Priène, Milet, Didymes, Héraclée du Latmos : fouilles et explorations archéologiques faites aux frais de MM. les barons G. et E. de Rothshild et publiées sous les auspices du Ministère de l'Instruction publique et des Beaux-arts, Olivier RAYET; Albert Félix Théophile THOMAS, Paris, J. Baudry, 1877-1880, 180+81 s. 2 cilt bir arada ciltli, sırtı deri cildinde.

  Lot No: 72

  Lot: 72

  Aydın - Milet ve Çevresi arkeoloji araştırmaları-Milet et le Golfe Latmique: Tralles, Magnésie du Méandre, Priène, Milet, Didymes, Héraclée du Latmos : fouilles et explorations archéologiques faites aux frais de MM. les barons G. et E. de Rothshild et publiées sous les auspices du Ministère de l'Instruction publique et des Beaux-arts, Olivier RAYET; Albert Félix Théophile THOMAS, Paris, J. Baudry, 1877-1880, 180+81 s. 2 cilt bir arada ciltli, sırtı deri cildinde.

  TLSold
 • Larousse du XXe siècle. 6 cilt takım, Edité par Larousse, Paris, 1928-1933. 200 binin üzerinde makale ve metin harici 250den fazla metin harici harita ve palnşlarla sırtı deri cşltlerinde

  Lot No: 73

  Lot: 73

  Larousse du XXe siècle. 6 cilt takım, Edité par Larousse, Paris, 1928-1933. 200 binin üzerinde makale ve metin harici 250den fazla metin harici harita ve palnşlarla sırtı deri cşltlerinde

  TLSold
 • Resim Sanatı-Türkiye İş Bankası Resim Koleksiyonu, Kıymet Giray, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, 2000, 655 sayfa. 22x35 cm

  Lot No: 74

  Lot: 74

  Resim Sanatı-Türkiye İş Bankası Resim Koleksiyonu, Kıymet Giray, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, 2000, 655 sayfa. 22x35 cm

  TLSold
 • Resim Sanatı-İspanyol Defteri (Kutulu ilk baskı), Orhan Peker, YKB, 1995, 164 sayfa. 24x34 cm.

  Lot No: 75

  Lot: 75

  Resim Sanatı-İspanyol Defteri (Kutulu ilk baskı), Orhan Peker, YKB, 1995, 164 sayfa. 24x34 cm.

  TLSold
 • Resim Sanatı-Mimar Sinan Üniversitesi İstanbul Resim ve Heykel Müzesi Koleksiyonu - The Collection of İstanbul Museum of Painting and Sculpture Mimar Sinan University, Kaya Özsezgin, YKY, 1996, 563 sayfa. Ciltli, şömizli, koruyucu kartonunda, 25x34 cm.

  Lot No: 76

  Lot: 76

  Resim Sanatı-Mimar Sinan Üniversitesi İstanbul Resim ve Heykel Müzesi Koleksiyonu - The Collection of İstanbul Museum of Painting and Sculpture Mimar Sinan University, Kaya Özsezgin, YKY, 1996, 563 sayfa. Ciltli, şömizli, koruyucu kartonunda, 25x34 cm.

  TLSold
 • Hat - Kaligrafi-Medeniyet Aleminde Yazı ve İslam Medeniyetinde Kalem Güzeli - Medeniyet Aleminde Yazı ve İslam Medeniyetinde Hat - 2 cilt bir arada, Mahmud Bedreddin Yazır, Diyanet İşleri Başkanlığı, 1981, 246 sayfa. 21x27 cm. 2 cilt bir arada olan baskı

  Lot No: 77

  Lot: 77

  Hat - Kaligrafi-Medeniyet Aleminde Yazı ve İslam Medeniyetinde Kalem Güzeli - Medeniyet Aleminde Yazı ve İslam Medeniyetinde Hat - 2 cilt bir arada, Mahmud Bedreddin Yazır, Diyanet İşleri Başkanlığı, 1981, 246 sayfa. 21x27 cm. 2 cilt bir arada olan baskı

  TLSold
 • Resim Sanatı-Matisse: Radical Invention, 1913-1917, Stephanie D'Alessandro, John Elderfield, Yale University Press, 2010, 368 s., 32,5x25 cm. The works that Henri Matisse (1869 1954) executed between late 1913 and 1917 are among his most demanding, experimental, and enigmatic. Often sharply composed, heavily reworked, and dominated by the colors black and gray, these compositions are rigorously abstracted and purged of nearly all descriptive detail. Although they have typically been treated as unrelated to one another, as aberrations within the artist s oeuvre, or as singular responses to Cubism or World War I, Matisse: Radical Invention, 1913 1917 reveals the deep connections among them and their critical role in an ambitious, cohesive project that took the act of creation itself as its main focus.
This book represents the first sustained examination of Matisse s output from this important period, revealing fascinating information about his working method, experimental techniques, and compositional choices uncovered through extensive new historical, technical, and scientific research. The lavishly illustrated volume is published to accompany a major exhibition consisting of approximately 125 paintings, sculptures, drawings, and prints. It features in-depth studies of individual works such as Bathers by a River and The Moroccans, which Matisse himself counted as among the most pivotal of his career, and facilitates a greater understanding of the artist s innovative process and radical stylistic evolution. (Internetden)

  Lot No: 78

  Lot: 78

  Resim Sanatı-Matisse: Radical Invention, 1913-1917, Stephanie D'Alessandro, John Elderfield, Yale University Press, 2010, 368 s., 32,5x25 cm. The works that Henri Matisse (1869 1954) executed between late 1913 and 1917 are among his most demanding, experimental, and enigmatic. Often sharply composed, heavily reworked, and dominated by the colors black and gray, these compositions are rigorously abstracted and purged of nearly all descriptive detail. Although they have typically been treated as unrelated to one another, as aberrations within the artist s oeuvre, or as singular responses to Cubism or World War I, Matisse: Radical Invention, 1913 1917 reveals the deep connections among them and their critical role in an ambitious, cohesive project that took the act of creation itself as its main focus. This book represents the first sustained examination of Matisse s output from this important period, revealing fascinating information about his working method, experimental techniques, and compositional choices uncovered through extensive new historical, technical, and scientific research. The lavishly illustrated volume is published to accompany a major exhibition consisting of approximately 125 paintings, sculptures, drawings, and prints. It features in-depth studies of individual works such as Bathers by a River and The Moroccans, which Matisse himself counted as among the most pivotal of his career, and facilitates a greater understanding of the artist s innovative process and radical stylistic evolution. (Internetden)

  TLSold
 • Resim Sanatı-Figüratif Resimde 'Bakış' Diyalektiği Ve 'Bakış-Espas' İlişkisi, Neşe Erdok, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi, 126 sayfa. 20x27 cm

  Lot No: 79

  Lot: 79

  Resim Sanatı-Figüratif Resimde 'Bakış' Diyalektiği Ve 'Bakış-Espas' İlişkisi, Neşe Erdok, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi, 126 sayfa. 20x27 cm

  TLSold
 • Resim Sanatı-Cemal Tollu/Retrospektif, Retrospective-Kolektif, 2005, 176 s.,, 29 x 23 cm.
“Sanatın tabiat ve insan hayatıyla sıkı bir münasebeti bulunduğunu kabul etmekle beraber, bunlardan ayrı bir varlık olduğunu, insan zekası ve duyuşunun eseri olduğunu inkar edemeyiz. Yüzyıllar boyunca meydana gelen eserler, bunu gösteriyor. Tabiat ve insandan ilham alan her devrin ve her toplumun sanatında temsil edilen tabiat ve insan unsurunun dışında kalan, taklitten uzak çeşitli düşünce ve zevk mahsullerini incelemek, bu düşüncemizi kuvvetlendiriyor"
Cemal Tollu

  Lot No: 80

  Lot: 80

  Resim Sanatı-Cemal Tollu/Retrospektif, Retrospective-Kolektif, 2005, 176 s.,, 29 x 23 cm. “Sanatın tabiat ve insan hayatıyla sıkı bir münasebeti bulunduğunu kabul etmekle beraber, bunlardan ayrı bir varlık olduğunu, insan zekası ve duyuşunun eseri olduğunu inkar edemeyiz. Yüzyıllar boyunca meydana gelen eserler, bunu gösteriyor. Tabiat ve insandan ilham alan her devrin ve her toplumun sanatında temsil edilen tabiat ve insan unsurunun dışında kalan, taklitten uzak çeşitli düşünce ve zevk mahsullerini incelemek, bu düşüncemizi kuvvetlendiriyor" Cemal Tollu

  TLSold
 • Tıp Tarihi-Larousse Médical Illustré 1924 - Dr Galtier-Boissiere – 1417 s., 2500 e yakın gravür, pop-up anatomi planşları. Sırtı deri orijinal cildinde. 27x21 cm.

  Lot No: 81

  Lot: 81

  Tıp Tarihi-Larousse Médical Illustré 1924 - Dr Galtier-Boissiere – 1417 s., 2500 e yakın gravür, pop-up anatomi planşları. Sırtı deri orijinal cildinde. 27x21 cm.

  TLSold
 • Amasya Tarihi - Osmanlıca -Amasya Tarihi: Amasyalı Hüseyin Hüsameddin Abdizâde [Yaşar], İstanbul 1330 (hicri) 1327 (rumi) 1912 (miladi) Hikmet Matbaası, (1. Cilt), 424, (2. Cilt - 1329 (rumi) 1914 (miladi)), 16+492+2, (3. Cilt - 1927), 392, (4. Cilt - 1928), 240, kitabın sonu 1935 yılında yeni alfabe ile basılmıştır. yeni 2 cilt içinde toplanmıştır.

  Lot No: 82

  Lot: 82

  Amasya Tarihi - Osmanlıca -Amasya Tarihi: Amasyalı Hüseyin Hüsameddin Abdizâde [Yaşar], İstanbul 1330 (hicri) 1327 (rumi) 1912 (miladi) Hikmet Matbaası, (1. Cilt), 424, (2. Cilt - 1329 (rumi) 1914 (miladi)), 16+492+2, (3. Cilt - 1927), 392, (4. Cilt - 1928), 240, kitabın sonu 1935 yılında yeni alfabe ile basılmıştır. yeni 2 cilt içinde toplanmıştır.

  TLSold
 • Musavver Mısır Hâtırâtı: Halid Ziyaeddin, İstanbul 1326 (rumi) 1910 (miladi) Agob Matyosyan Matbaası, 184, Resimli

  Lot No: 83

  Lot: 83

  Musavver Mısır Hâtırâtı: Halid Ziyaeddin, İstanbul 1326 (rumi) 1910 (miladi) Agob Matyosyan Matbaası, 184, Resimli

  TLSold
 • Cumhuriyet Devrinde İstanbul, İstanbul Belediyesi Neşr. ve İstats. Md., 1949, 199 sayfa. 25x33 cm. Birçok siyah-beyaz resim.
İstanbul'da yapılan imar faaliyetleri. Beyoğlu, Fatih, Eminönü, Beşiktaş, Kadıköy, Sarıyer, Eyüp, Üsküdar, Adalar ve Beykoz'da yapılan çalışmalar.

  Lot No: 84

  Lot: 84

  Cumhuriyet Devrinde İstanbul, İstanbul Belediyesi Neşr. ve İstats. Md., 1949, 199 sayfa. 25x33 cm. Birçok siyah-beyaz resim. İstanbul'da yapılan imar faaliyetleri. Beyoğlu, Fatih, Eminönü, Beşiktaş, Kadıköy, Sarıyer, Eyüp, Üsküdar, Adalar ve Beykoz'da yapılan çalışmalar.

  TLSold
 • Tercüme-i Şerîfe. Türkçe Kur'an-ı Kerim: Süleyman Tevfik, İstanbul 1344 (hicri) 1926 (miladi) Matbaa-i Ahmed Kâmil, 5 + 771, sayfa uçları altın varaklı, yeşil şık cildinde, 20 cm.

  Lot No: 85

  Lot: 85

  Tercüme-i Şerîfe. Türkçe Kur'an-ı Kerim: Süleyman Tevfik, İstanbul 1344 (hicri) 1926 (miladi) Matbaa-i Ahmed Kâmil, 5 + 771, sayfa uçları altın varaklı, yeşil şık cildinde, 20 cm.

  TLSold
 • İsmail Hakkı Baltacıoğlu'ndan ithaflı imzalı-KUR'AN, Türkçeye çeviren İsmayıl Hakkı Baltacıoğlu, 530, [8] s., kapak sağ üst tarafta kopuk bölüm vardır.

  Lot No: 86

  Lot: 86

  İsmail Hakkı Baltacıoğlu'ndan ithaflı imzalı-KUR'AN, Türkçeye çeviren İsmayıl Hakkı Baltacıoğlu, 530, [8] s., kapak sağ üst tarafta kopuk bölüm vardır.

  TLSold
 • Türk Dilinde Kinâyat: Menteşe Mebusu Esad, İzmir 1340 (rumi) 1924 (miladi) Nafiz Mustafa Matbaası, 22,

  Lot No: 87

  Lot: 87

  Türk Dilinde Kinâyat: Menteşe Mebusu Esad, İzmir 1340 (rumi) 1924 (miladi) Nafiz Mustafa Matbaası, 22,

  TLSold
 • Mevlânâ Celâleddin-i Rumî Hayatı Mesleki: Osman Behcet, İstanbul 1336 (rumi) 1920 (miladi) Evkâf Matbaası, 51, perkalin orijinal kırmızı cildinde. 21 cm.

  Lot No: 88

  Lot: 88

  Mevlânâ Celâleddin-i Rumî Hayatı Mesleki: Osman Behcet, İstanbul 1336 (rumi) 1920 (miladi) Evkâf Matbaası, 51, perkalin orijinal kırmızı cildinde. 21 cm.

  TLSold
 • Bögürtlen: MEHMED RAUF, İstanbul 1926 (miladi) Akşam Matbaası, 108+2, kabartmalı dekotatif karton kapağında

  Lot No: 89

  Lot: 89

  Bögürtlen: MEHMED RAUF, İstanbul 1926 (miladi) Akşam Matbaası, 108+2, kabartmalı dekotatif karton kapağında

  TLSold
 • Anadolu Baskısı - Osmanlıca Kitap-Nağamât-i Vicdaniye: Sadık Vicdânî [Kayıkçıoğlu], Kastamonu 1312 (hicri) 1895 (miladi) Kastamonu Vilâyet Matbaası, 76 sayfa

  Lot No: 90

  Lot: 90

  Anadolu Baskısı - Osmanlıca Kitap-Nağamât-i Vicdaniye: Sadık Vicdânî [Kayıkçıoğlu], Kastamonu 1312 (hicri) 1895 (miladi) Kastamonu Vilâyet Matbaası, 76 sayfa

  TLSold
 • Şarkı Güfteleri içeren Osmanlıca kapsamlı bir külliyat-Gıda-yı Ruh yahud Cep Mecmuası: Ali Galib, İstanbul 1311 (hicri) 1894 (miladi) Matbaa-i Osmaniye, 544 s., taşbaskı

  Lot No: 91

  Lot: 91

  Şarkı Güfteleri içeren Osmanlıca kapsamlı bir külliyat-Gıda-yı Ruh yahud Cep Mecmuası: Ali Galib, İstanbul 1311 (hicri) 1894 (miladi) Matbaa-i Osmaniye, 544 s., taşbaskı

  TLSold
 • Kuşe kağıda baskılı sırtı deri cildinde; İhtizar: MEHMED RAUF,-İstanbul 1325 (rumi) 1909 (miladi) Hilâl Matbaası, 244, 1 Planş

  Lot No: 92

  Lot: 92

  Kuşe kağıda baskılı sırtı deri cildinde; İhtizar: MEHMED RAUF,-İstanbul 1325 (rumi) 1909 (miladi) Hilâl Matbaası, 244, 1 Planş

  TLSold
 • Mensur Şiirler: BABAEFENDİZÂDE MEHMED BAHA , Bursa 1324 (rumi) 1908 (miladi) Matbaa-i Emirî, 32 s,

  Lot No: 93

  Lot: 93

  Mensur Şiirler: BABAEFENDİZÂDE MEHMED BAHA , Bursa 1324 (rumi) 1908 (miladi) Matbaa-i Emirî, 32 s,

  TLSold
 • Darülfünûn İlim ve Demokrasi: HÜSNÜ HAMİD [DİLGAN], İstanbul 1334 (rumi) 1925 (miladi) Yeni Matbaa, 14,

  Lot No: 94

  Lot: 94

  Darülfünûn İlim ve Demokrasi: HÜSNÜ HAMİD [DİLGAN], İstanbul 1334 (rumi) 1925 (miladi) Yeni Matbaa, 14,

  TLSold
 • Zeyno'nun Oğlu: HALİDE EDİB [ADIVAR], İstanbul 1928 (miladi) İlhami - Fevzi Matbaası, Halk Kütübhanesi Sahibi Abdül'aziz, 411+4,

  Lot No: 95

  Lot: 95

  Zeyno'nun Oğlu: HALİDE EDİB [ADIVAR], İstanbul 1928 (miladi) İlhami - Fevzi Matbaası, Halk Kütübhanesi Sahibi Abdül'aziz, 411+4,

  TLSold
 • Müze-i Hümayun Rehnümâ: Vahid, İstanbul 1337 (rumi) 1921 (miladi) Ahmed İhsan ve Şürekâsı Matbaacılık Osmanlı Şirketi, 87+1,

  Lot No: 96

  Lot: 96

  Müze-i Hümayun Rehnümâ: Vahid, İstanbul 1337 (rumi) 1921 (miladi) Ahmed İhsan ve Şürekâsı Matbaacılık Osmanlı Şirketi, 87+1,

  TLSold
 • Kadınlar Saltanatı. 699-1027: AHMED REFİK [Altınay], İstanbul 1332 (rumi) 1916 (miladi) Kitabhane-i Askerî - Kitabhane-i Hilmi, (1. Cilt), 156, 1 Planş - 1027-1049: (2. Cilt), 128, bez cildinde, cilt sıkı değil

  Lot No: 97

  Lot: 97

  Kadınlar Saltanatı. 699-1027: AHMED REFİK [Altınay], İstanbul 1332 (rumi) 1916 (miladi) Kitabhane-i Askerî - Kitabhane-i Hilmi, (1. Cilt), 156, 1 Planş - 1027-1049: (2. Cilt), 128, bez cildinde, cilt sıkı değil

  TLSold
 • Topkapı Sarayı. Muhtasar Rehber: İstanbul 1341 (rumi) 1925 (miladi) Matbaa-i Âmire, İstanbul Âsâr-i Atika Müzeleri, 36 s. + katlanır harita, kapak haliyle

  Lot No: 98

  Lot: 98

  Topkapı Sarayı. Muhtasar Rehber: İstanbul 1341 (rumi) 1925 (miladi) Matbaa-i Âmire, İstanbul Âsâr-i Atika Müzeleri, 36 s. + katlanır harita, kapak haliyle

  TLSold
 • Sultan Cem (864-900): AHMED REFİK, İstanbul 1923 (miladi) Orhaniye Matbaası, Kitabhane-i Hilmi İbrahim Hilmi, 232, 1 Planş, sırt haliyle

  Lot No: 99

  Lot: 99

  Sultan Cem (864-900): AHMED REFİK, İstanbul 1923 (miladi) Orhaniye Matbaası, Kitabhane-i Hilmi İbrahim Hilmi, 232, 1 Planş, sırt haliyle

  TLSold
 • İmlâ Lûgatı: Dil Encümeni, İstanbul 1928 (miladi) Devlet Matbaası, (6 Cüz), 17+371, ciltli

  Lot No: 100

  Lot: 100

  İmlâ Lûgatı: Dil Encümeni, İstanbul 1928 (miladi) Devlet Matbaası, (6 Cüz), 17+371, ciltli

  TLSold
 • Rübab-i Şikeste: TEVFİK FİKRET, İstanbul 1326 (rumi) 1910 (miladi) Tanin Matbaası, Hasan Tahsin, 411, sırtı deri cildinde

  Lot No: 101

  Lot: 101

  Rübab-i Şikeste: TEVFİK FİKRET, İstanbul 1326 (rumi) 1910 (miladi) Tanin Matbaası, Hasan Tahsin, 411, sırtı deri cildinde

  TLSold
 • Resim Sanatı - Sanatta Anatomi, 5 adet kitap-a.) Sanatsal Anatomi, Burne Hogarth, Çev: Burhan Bolan, Troya, 1993, 168 s. 28 cm.
b.) Plastik Sanatlar Eğitiminde İnsan Anatomisi, Salih Geçimli, 2006, 138 s., 31 cm.
c.) Anatomy A Step by Step Guide, Emmett Elvin, 128 s. 30 cm.
d.) Handbuch Anatomie, Akt, Selbstportrait, Jose M. Parramon, 112 + 112 cm. sert kapaklı, 27 cm.
e.) The Language of the Body, Drawings by Pierre-Paul Prud’hon, Text by John Elderfield, 1996, 221 s., ciltli, şömizli, 33 cm.

  Lot No: 102

  Lot: 102

  Resim Sanatı - Sanatta Anatomi, 5 adet kitap-a.) Sanatsal Anatomi, Burne Hogarth, Çev: Burhan Bolan, Troya, 1993, 168 s. 28 cm. b.) Plastik Sanatlar Eğitiminde İnsan Anatomisi, Salih Geçimli, 2006, 138 s., 31 cm. c.) Anatomy A Step by Step Guide, Emmett Elvin, 128 s. 30 cm. d.) Handbuch Anatomie, Akt, Selbstportrait, Jose M. Parramon, 112 + 112 cm. sert kapaklı, 27 cm. e.) The Language of the Body, Drawings by Pierre-Paul Prud’hon, Text by John Elderfield, 1996, 221 s., ciltli, şömizli, 33 cm.

  TLSold
 • Grafik Sanatlar-Çağdaş Grafik Tasarımın Gelişimi, Dilek Bektaş, YKB 1992, 280 s., ciltli şömizli, 29 cm. 1100 adet basılan eserin 6 numaralı nüshası

  Lot No: 103

  Lot: 103

  Grafik Sanatlar-Çağdaş Grafik Tasarımın Gelişimi, Dilek Bektaş, YKB 1992, 280 s., ciltli şömizli, 29 cm. 1100 adet basılan eserin 6 numaralı nüshası

  TLSold
 • Resim Sanatı -Introduction to Art Techniques by Smith, Ray; Wright, Michael; Horton, James; Royal Academy of Arts, 1995, 479 s. Ciltli, şömizli, 29x22 cm.

  Lot No: 104

  Lot: 104

  Resim Sanatı -Introduction to Art Techniques by Smith, Ray; Wright, Michael; Horton, James; Royal Academy of Arts, 1995, 479 s. Ciltli, şömizli, 29x22 cm.

  TLSold
 • Resim Sanatı-Essential Van Gogh, Josephine Cutts, James Smith, Parragon: 1999, 256 s., ciltli, şömizli, 29 cm.

  Lot No: 105

  Lot: 105

  Resim Sanatı-Essential Van Gogh, Josephine Cutts, James Smith, Parragon: 1999, 256 s., ciltli, şömizli, 29 cm.

  TLSold
 • Resim Sanatı-Rembrandt - Caravaggio, 2006, Duncan Bull, 208 s., 29x24,5 cm.

  Lot No: 106

  Lot: 106

  Resim Sanatı-Rembrandt - Caravaggio, 2006, Duncan Bull, 208 s., 29x24,5 cm.

  TLSold
 • Giyim Kuşam Tarihi-Türkiye Tekstil Tarihi Üzerine Araştırmalar (Bez ciltli, şömizli)
Halil İnalcık, İş Bankası Yayınları, 2008, 366 sayfa. 24x30 cm.

  Lot No: 107

  Lot: 107

  Giyim Kuşam Tarihi-Türkiye Tekstil Tarihi Üzerine Araştırmalar (Bez ciltli, şömizli) Halil İnalcık, İş Bankası Yayınları, 2008, 366 sayfa. 24x30 cm.

  TLSold
 • Şehir Monografisi-Gez Dünyayı Gör Konya'yı, Ahsen Erdoğan (Haz.), Yapı Kredi Yayınları, 2001, 450 s., 23x29 cm., ciltli, şömizli, koruyucu kartonunda

  Lot No: 108

  Lot: 108

  Şehir Monografisi-Gez Dünyayı Gör Konya'yı, Ahsen Erdoğan (Haz.), Yapı Kredi Yayınları, 2001, 450 s., 23x29 cm., ciltli, şömizli, koruyucu kartonunda

  TLSold
 • Resim Sanatı-Nuri İyem, Kıymet Giray, İş Bankası, 1998, 335 sayfa. 23,5x29 cm

  Lot No: 109

  Lot: 109

  Resim Sanatı-Nuri İyem, Kıymet Giray, İş Bankası, 1998, 335 sayfa. 23,5x29 cm

  TLSold
 • Resim Sanatı-ADİL DOĞANÇAY, Manzara ve Natürmort, Yazılar: Levent Çalıkoğlu, Kaya Özsezgin, Doğançay Museum Publıcatıons, 2016, 151 sayfa. 23,5x29 cm

  Lot No: 110

  Lot: 110

  Resim Sanatı-ADİL DOĞANÇAY, Manzara ve Natürmort, Yazılar: Levent Çalıkoğlu, Kaya Özsezgin, Doğançay Museum Publıcatıons, 2016, 151 sayfa. 23,5x29 cm

  TLSold
 • Ara Güler Fotoğrafları ile-Al İşte İstanbul, Çetin Altan - Ara Güler, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, 2006, 170 sayfa. Ciltli, şömizli, 22x31 cm

  Lot No: 111

  Lot: 111

  Ara Güler Fotoğrafları ile-Al İşte İstanbul, Çetin Altan - Ara Güler, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, 2006, 170 sayfa. Ciltli, şömizli, 22x31 cm

  TLSold
 • Resim Sanatı-ZEKİ FAİK İZER, Gül İrepoğlu, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık,, 2005, 199 sayfa. 21x29 cm

  Lot No: 112

  Lot: 112

  Resim Sanatı-ZEKİ FAİK İZER, Gül İrepoğlu, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık,, 2005, 199 sayfa. 21x29 cm

  TLSold
 • Resim Sanatı - 4 Sanat Kitabı birlikte-a.) Sanat ve Yanılsama, Resim yoluyla betimlemenin psikolojisi, E.H. Gombrich, Çev: Ahmet Cemal, Remzi Kitabevi, 1992, 407 s.
b.) Estetik Sanat ve Güzelliğin Felsefesi, Cemil Sena, Remzi Kitabevi, 1972, 288 s.
c.) Sanat Kavram ve Terimleri Sözlüğü, Metin Sözen, Uğur Tanyeli, Remzi Kitabevi, 1986, 291 s.
d.) Sanatın Topsumsal Tarihi, Arnold Hauser, Çev: Yıldız Gölönü, 1984, 438 s.

  Lot No: 113

  Lot: 113

  Resim Sanatı - 4 Sanat Kitabı birlikte-a.) Sanat ve Yanılsama, Resim yoluyla betimlemenin psikolojisi, E.H. Gombrich, Çev: Ahmet Cemal, Remzi Kitabevi, 1992, 407 s. b.) Estetik Sanat ve Güzelliğin Felsefesi, Cemil Sena, Remzi Kitabevi, 1972, 288 s. c.) Sanat Kavram ve Terimleri Sözlüğü, Metin Sözen, Uğur Tanyeli, Remzi Kitabevi, 1986, 291 s. d.) Sanatın Topsumsal Tarihi, Arnold Hauser, Çev: Yıldız Gölönü, 1984, 438 s.

  TLSold
 • Resim Sanatı - 5 adet bir arada-a.) Nazmi Ziya. [Sergi katalogu]. Hazırlayan: Veysel Uğurlu. Metin: Turan Erol. Yapı Kredi Yayınları, 1994. 63 s., renkli resimli. 29x23 cm. 1000 adet basılmış.
b.) Halil Paşa. [Sergi katalogu]. Hazırlayan: Veysel Uğurlu. Metinler: Sezer Tansuğ, Adnan Turani, Ahmet Köksal, Nahit Sırrı Örik, Yapı Kredi Yayınları, 1994. 72 s., renkli resimli. 29x23 cm. 1000 adet basılmış
c.) Cafer Bater, 95 sayfa. 20x28 cm
d.) ZEKAİ ORMANCI RESİM SERGİSİ, AKBANK, 1996, 32 SAYFA
23X29
e.) Özdemir Altan / Eylül 1989 Sergi katalogu, Haz: Tülin Onat, Server Demirtaş, 119 sayfa. 23x25 cm.

  Lot No: 114

  Lot: 114

  Resim Sanatı - 5 adet bir arada-a.) Nazmi Ziya. [Sergi katalogu]. Hazırlayan: Veysel Uğurlu. Metin: Turan Erol. Yapı Kredi Yayınları, 1994. 63 s., renkli resimli. 29x23 cm. 1000 adet basılmış. b.) Halil Paşa. [Sergi katalogu]. Hazırlayan: Veysel Uğurlu. Metinler: Sezer Tansuğ, Adnan Turani, Ahmet Köksal, Nahit Sırrı Örik, Yapı Kredi Yayınları, 1994. 72 s., renkli resimli. 29x23 cm. 1000 adet basılmış c.) Cafer Bater, 95 sayfa. 20x28 cm d.) ZEKAİ ORMANCI RESİM SERGİSİ, AKBANK, 1996, 32 SAYFA 23X29 e.) Özdemir Altan / Eylül 1989 Sergi katalogu, Haz: Tülin Onat, Server Demirtaş, 119 sayfa. 23x25 cm.

  TLSold
 • Resim Sanatı - 3 kitap bir arada-a.) A'dan Z'ye Abidin Dino, ZEYNEP AVCI, YKY, 2007, 291 sayfa. 16x24 cm.
b.) Hale Asaf: Türk resim sanatında bir dönüm noktası, Burcu Pelvanoğlu, Yapı Kredi Yayınları, 2007, 213 sayfa. 17x24 cm.
c.) Adnan Çoker: Malevich'e Saygı, Yüzelli Çarpı Yüzelli Santimetre
Haz. Tülin Onat, Server Demirtaş, Derimod Kültür Merkezi Yayınları, 1989, 120 sayfa. 22x24 cm.

  Lot No: 115

  Lot: 115

  Resim Sanatı - 3 kitap bir arada-a.) A'dan Z'ye Abidin Dino, ZEYNEP AVCI, YKY, 2007, 291 sayfa. 16x24 cm. b.) Hale Asaf: Türk resim sanatında bir dönüm noktası, Burcu Pelvanoğlu, Yapı Kredi Yayınları, 2007, 213 sayfa. 17x24 cm. c.) Adnan Çoker: Malevich'e Saygı, Yüzelli Çarpı Yüzelli Santimetre Haz. Tülin Onat, Server Demirtaş, Derimod Kültür Merkezi Yayınları, 1989, 120 sayfa. 22x24 cm.

  TLSold
 • Resim Sanatı - 3 kitap bir arada-a.) The Life and Works of Renoir, Janice Anderson, 2002, 80 s., ciltli, şömizli, 20x20 cm.
b.) The Life and Works of Picasso, Nathaniel Harris, 1994, 80 s., ciltli, şömizli, 20x20 cm.
c.) Alfons Mucha, 1860-1939: Master of Art Nouveau, Ulmer, Renate, Taschen., 2007, 96 s.

  Lot No: 116

  Lot: 116

  Resim Sanatı - 3 kitap bir arada-a.) The Life and Works of Renoir, Janice Anderson, 2002, 80 s., ciltli, şömizli, 20x20 cm. b.) The Life and Works of Picasso, Nathaniel Harris, 1994, 80 s., ciltli, şömizli, 20x20 cm. c.) Alfons Mucha, 1860-1939: Master of Art Nouveau, Ulmer, Renate, Taschen., 2007, 96 s.

  TLSold
 • Resim Sanatı - 3 kitap bir arada-a.) Resimler Nasıl Okunur? Anlam ve Yöntem Okuma Rehberi, YEM Yapı Endüstri Merkezi, 2015, 256 sayfa. 14x16.5 cm
b.) Yeni Resim Hakkında, E.G. Benito, Çeviren: Celal Esad Arseven İbrahim Horoz Basımevi, 1947, 232 sayfa. Ciltli, 12x16 cm
c.) 19'uncu Yüzyıldan 1960'a Kadar Türk Resim Sanatı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey, Kolektif, 146 sayfa. 16x20 cm

  Lot No: 117

  Lot: 117

  Resim Sanatı - 3 kitap bir arada-a.) Resimler Nasıl Okunur? Anlam ve Yöntem Okuma Rehberi, YEM Yapı Endüstri Merkezi, 2015, 256 sayfa. 14x16.5 cm b.) Yeni Resim Hakkında, E.G. Benito, Çeviren: Celal Esad Arseven İbrahim Horoz Basımevi, 1947, 232 sayfa. Ciltli, 12x16 cm c.) 19'uncu Yüzyıldan 1960'a Kadar Türk Resim Sanatı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey, Kolektif, 146 sayfa. 16x20 cm

  TLSold
 • Resim Sanatı - 3 kitap bir arada-a.) Üç Büyük Usta: Leonardo - Michelangelo – Raphael, Alessandro Vezzosi, 2012, 239 s.
b.) Die berühmtesten Gemälde der Welt, 1976, Prof. Dr. Manfred Wundram, Imprimatur; O.A. Edition, 224 s., 31 cm., ciltli, şömiz haliyle,
c.) Olaylar İçinde Büyük Sanatçılar ve Üstün Yapıtları, Grigoriy Petrov, Çeviren: Hasip A. Aytuna, İnkılâp ve Aka Kitabevi, 1979, 448 sayfa. 16x24 cm

  Lot No: 118

  Lot: 118

  Resim Sanatı - 3 kitap bir arada-a.) Üç Büyük Usta: Leonardo - Michelangelo – Raphael, Alessandro Vezzosi, 2012, 239 s. b.) Die berühmtesten Gemälde der Welt, 1976, Prof. Dr. Manfred Wundram, Imprimatur; O.A. Edition, 224 s., 31 cm., ciltli, şömiz haliyle, c.) Olaylar İçinde Büyük Sanatçılar ve Üstün Yapıtları, Grigoriy Petrov, Çeviren: Hasip A. Aytuna, İnkılâp ve Aka Kitabevi, 1979, 448 sayfa. 16x24 cm

  TLSold
 • Doktor Abdülhak Adnan Adıvar, Halide Edip Adıvar, İstanbul 1956, 240 sayfa, 13x20 cm

  Lot No: 119

  Lot: 119

  Doktor Abdülhak Adnan Adıvar, Halide Edip Adıvar, İstanbul 1956, 240 sayfa, 13x20 cm

  TLSold
 • Kısırlık (Halk İçin) Dr. Ahmet Asım, Kader Matbaası, İstanbul, 1930, 64 sayfa. 13,5x19,5 cm. Yazardan "Hürmetlerimle, 9. XII. 1930 Dr. Asım" ibaresiyle imzalıdır.

  Lot No: 120

  Lot: 120

  Kısırlık (Halk İçin) Dr. Ahmet Asım, Kader Matbaası, İstanbul, 1930, 64 sayfa. 13,5x19,5 cm. Yazardan "Hürmetlerimle, 9. XII. 1930 Dr. Asım" ibaresiyle imzalıdır.

  TLSold
 • Akdeniz'de Bir Yaz Gezintisi, FAİK SABRİ DURAN, 190 sayfa. 14x20 cm

  Lot No: 121

  Lot: 121

  Akdeniz'de Bir Yaz Gezintisi, FAİK SABRİ DURAN, 190 sayfa. 14x20 cm

  TLSold
 • Cepheden Cepheye. 914-918 İhtiyat Zabiti Bulunduğum Sırada Cihan Harbinde Kanal, Çanakkale ve Kafkas Cephelerine Ait Hatıralarım, 
Münim Mustafa-161 sayfa. 13x19 cm. Çok iyi durumda

  Lot No: 122

  Lot: 122

  Cepheden Cepheye. 914-918 İhtiyat Zabiti Bulunduğum Sırada Cihan Harbinde Kanal, Çanakkale ve Kafkas Cephelerine Ait Hatıralarım, Münim Mustafa-161 sayfa. 13x19 cm. Çok iyi durumda

  TLSold
 • İbret - Abdülhamid'e Verilen Jurnaller Ve Jurnalciler, Asaf Tugay
-330 sayfa. 13x19 cm. Çok iyi durumda

  Lot No: 123

  Lot: 123

  İbret - Abdülhamid'e Verilen Jurnaller Ve Jurnalciler, Asaf Tugay -330 sayfa. 13x19 cm. Çok iyi durumda

  TLSold
 • Yazarından imzalı ithaflı-Büyük Karar, Bir Öğretmenin Hatıra Defteri, İhsan Bengü, 403 sayfa. 13x19 cm

  Lot No: 124

  Lot: 124

  Yazarından imzalı ithaflı-Büyük Karar, Bir Öğretmenin Hatıra Defteri, İhsan Bengü, 403 sayfa. 13x19 cm

  TLSold
 • Lyon Etudiant 1912, 9 sayı, sırtı deri şık cildinde

  Lot No: 125

  Lot: 125

  Lyon Etudiant 1912, 9 sayı, sırtı deri şık cildinde

  TLSold
 • Halet Efendinin Paris Büyük Elçiliği, Enver Ziya Karal, İstanbul Üniversitesi, 1940, 141 s., 24x16 cm.

  Lot No: 126

  Lot: 126

  Halet Efendinin Paris Büyük Elçiliği, Enver Ziya Karal, İstanbul Üniversitesi, 1940, 141 s., 24x16 cm.

  TLSold
 • Eski İstanbul Yaşayışı (İlk baskı)
Musahipzade Celâl-Türkiye Basımevi, 1946, 184 sayfa. 15x22 cm

  Lot No: 127

  Lot: 127

  Eski İstanbul Yaşayışı (İlk baskı) Musahipzade Celâl-Türkiye Basımevi, 1946, 184 sayfa. 15x22 cm

  TLSold
 • Mimar Sinan Ve XX İnci Asır Mimarisi (Kısa Bir Tetkik), Ziya Kocainan, İstanbul, Kenan Basımevi, 1939, 44 sayfa, 16x24 cm.

  Lot No: 128

  Lot: 128

  Mimar Sinan Ve XX İnci Asır Mimarisi (Kısa Bir Tetkik), Ziya Kocainan, İstanbul, Kenan Basımevi, 1939, 44 sayfa, 16x24 cm.

  TLSold
 • Fetihden Önce Haliç Surları, Feridun Dirimtekin, İstanbul Enstitüsü, 1956, 140 Sayfa. Şömizli, 16x24 cm.

  Lot No: 129

  Lot: 129

  Fetihden Önce Haliç Surları, Feridun Dirimtekin, İstanbul Enstitüsü, 1956, 140 Sayfa. Şömizli, 16x24 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Devrinde Türkiye Madenleri (967-1200), Ahmet Refik, Devlet Basımevi, 1931, 60 sayfa, sayfaları açılmamış

  Lot No: 130

  Lot: 130

  Osmanlı Devrinde Türkiye Madenleri (967-1200), Ahmet Refik, Devlet Basımevi, 1931, 60 sayfa, sayfaları açılmamış

  TLSold
 • Türk Sanatı, Başlangıcından Günümüze Kadar, Prof. Dr. Ernst Diez, Çev: Dr. Oktay Aslanapa, İstanbul, 1946, 322+1 s.,ciltli, 24x16 cm.

  Lot No: 131

  Lot: 131

  Türk Sanatı, Başlangıcından Günümüze Kadar, Prof. Dr. Ernst Diez, Çev: Dr. Oktay Aslanapa, İstanbul, 1946, 322+1 s.,ciltli, 24x16 cm.

  TLSold
 • Hatıralar / İttihat - Terakki ve Birinci Dünya Harbi, Cemal Paşa, Haz: Behçet Cemal, Selek Yayınları, 1959, 384 s., sayfaları açılmamış.

  Lot No: 132

  Lot: 132

  Hatıralar / İttihat - Terakki ve Birinci Dünya Harbi, Cemal Paşa, Haz: Behçet Cemal, Selek Yayınları, 1959, 384 s., sayfaları açılmamış.

  TLSold
 • Hatıralarım (1872-1946), Ali Haydar Mithat, Mithat Akçit Yayını, 1946, 366 sayfa. 14x20 cm. ciltli

  Lot No: 133

  Lot: 133

  Hatıralarım (1872-1946), Ali Haydar Mithat, Mithat Akçit Yayını, 1946, 366 sayfa. 14x20 cm. ciltli

  TLSold
 • Timur Devrinde Kadis'ten Semerkand'a Seyahat , Klaviyo (Ruy Gonzales de Clavijo – İspanya Kralının Elçisi), Çev: Ömer Rıza Doğrul, Kanaat Kitabevi, 1937, 141+130 sayfa. [Birinci Kısım ve İkinci Kısım bir arada], 12x17 cm. ciltli

  Lot No: 134

  Lot: 134

  Timur Devrinde Kadis'ten Semerkand'a Seyahat , Klaviyo (Ruy Gonzales de Clavijo – İspanya Kralının Elçisi), Çev: Ömer Rıza Doğrul, Kanaat Kitabevi, 1937, 141+130 sayfa. [Birinci Kısım ve İkinci Kısım bir arada], 12x17 cm. ciltli

  TLSold
 • İmzalı - WILLIAM TELL. Translated From The German In The Meter Of The Original. Illustrated By Charles Hug.
SCHILLER, Johann Christoph Friedrich Von.- [New York]: [Printed by the Fretz Brothers], Zurich For The Members of The Limited Editions Club, 1951. Numaralı ve limitli baskı olarak Koleksiyon Kulüp üyeleri için basılmış olan eser taş baskı İllüstrasyonlarını yapan sanatçı Charles Hug tarafından imzalıdır. 27x19 cm. Sert kapaklı.

  Lot No: 135

  Lot: 135

  İmzalı - WILLIAM TELL. Translated From The German In The Meter Of The Original. Illustrated By Charles Hug. SCHILLER, Johann Christoph Friedrich Von.- [New York]: [Printed by the Fretz Brothers], Zurich For The Members of The Limited Editions Club, 1951. Numaralı ve limitli baskı olarak Koleksiyon Kulüp üyeleri için basılmış olan eser taş baskı İllüstrasyonlarını yapan sanatçı Charles Hug tarafından imzalıdır. 27x19 cm. Sert kapaklı.

  TLSold
 • İmzalı, İthaflı, Numaralı, Sınırlı baskı, Paraflı bir Kitap-NAUFRAGE sous l’arc-en-ciel, Paul FORT, Typographie Armand Jules Klein, 1934, Sanatçı Gino Severini tarafından çizilmiş ara kapak ve 54 sayfa. 300 adet limitli baskının 55 no’lu nüshası, yazardan paraflı. Bu nüsha SUZANNE RONNÉ için basılmış olup Yazardan kendisine ayrıca ithafı ve imzası mevcuttur. Baştan sona özellikleri ile; numaralı, paraflı, limitli, yazardan imzalı koleksiyonluk bir nüsha. 29x20 cm. Karton kapağında fotoğrafta görüldüğü üzere bir miktar yıpranma mevcut.

  Lot No: 136

  Lot: 136

  İmzalı, İthaflı, Numaralı, Sınırlı baskı, Paraflı bir Kitap-NAUFRAGE sous l’arc-en-ciel, Paul FORT, Typographie Armand Jules Klein, 1934, Sanatçı Gino Severini tarafından çizilmiş ara kapak ve 54 sayfa. 300 adet limitli baskının 55 no’lu nüshası, yazardan paraflı. Bu nüsha SUZANNE RONNÉ için basılmış olup Yazardan kendisine ayrıca ithafı ve imzası mevcuttur. Baştan sona özellikleri ile; numaralı, paraflı, limitli, yazardan imzalı koleksiyonluk bir nüsha. 29x20 cm. Karton kapağında fotoğrafta görüldüğü üzere bir miktar yıpranma mevcut.

  TLSold
 • Trablusgarp Savaşında Türk Arap ve İtalyanlar Harp sahnesi, lake taş baskı gravür. 29x36 cm. Çerçevesinde.

  Lot No: 137

  Lot: 137

  Trablusgarp Savaşında Türk Arap ve İtalyanlar Harp sahnesi, lake taş baskı gravür. 29x36 cm. Çerçevesinde.

  TLSold
 • Anadolu Baskısı - Hem baskı yeri hem de içerdiği konu açısından nadir bir Osmanlıca eser. -Anadolu Kadınları: Altı perdeden ibaret millı̂ bir mudhikedir. Mehmed Muhlis, Konya 1330 (rumi) 1914 (miladi) Naşiri: Toros Torosyan, Meşrik-i İrfan Matbaası, 164 sayfa

  Lot No: 138

  Lot: 138

  Anadolu Baskısı - Hem baskı yeri hem de içerdiği konu açısından nadir bir Osmanlıca eser. -Anadolu Kadınları: Altı perdeden ibaret millı̂ bir mudhikedir. Mehmed Muhlis, Konya 1330 (rumi) 1914 (miladi) Naşiri: Toros Torosyan, Meşrik-i İrfan Matbaası, 164 sayfa

  TLSold
 • Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Polydor Plak - İştipli Hafız Ahmed, Sebah Gazel: Yatmış Uyumuş / Rast Gazel: Huriler Bilmem Güzel.

  Lot No: 139

  Lot: 139

  Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Polydor Plak - İştipli Hafız Ahmed, Sebah Gazel: Yatmış Uyumuş / Rast Gazel: Huriler Bilmem Güzel.

  TLSold
 • Osmanlıca Taşplak-Columbia Plak - Hafız Burhan Bey, Beste Ortaki Efendi - Hüzzam Şarki: Aşkın Halini Zalim / Mey Seni.. Kabında.

  Lot No: 140

  Lot: 140

  Osmanlıca Taşplak-Columbia Plak - Hafız Burhan Bey, Beste Ortaki Efendi - Hüzzam Şarki: Aşkın Halini Zalim / Mey Seni.. Kabında.

  TLSold
 • Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Odeon Plak - Rast Kanto - Hafız Ahmed Bey -Sehir Ederek / Kara Suda. OMNIUM PHONO SMYRNE etiketli. Kabı Osmanlıca, haliyle

  Lot No: 141

  Lot: 141

  Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Odeon Plak - Rast Kanto - Hafız Ahmed Bey -Sehir Ederek / Kara Suda. OMNIUM PHONO SMYRNE etiketli. Kabı Osmanlıca, haliyle

  TLSold
 • Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Odeon Plak - Hafız Sadettin Efendi - Hicaz Gazel - Gördüm Yüzünü/ Kanto: Dula Gönül Verdim Conservatoire turque. "Sadık ve Halid Biraderler Ticarethanesi, İzmir - Balcılar" etiketli. Kapsız.

  Lot No: 142

  Lot: 142

  Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Odeon Plak - Hafız Sadettin Efendi - Hicaz Gazel - Gördüm Yüzünü/ Kanto: Dula Gönül Verdim Conservatoire turque. "Sadık ve Halid Biraderler Ticarethanesi, İzmir - Balcılar" etiketli. Kapsız.

  TLSold
 • Arapça-Columbia Plak - Fazilet Hatemi - Mahla Guadek Sarouel. Kabı haliyle

  Lot No: 143

  Lot: 143

  Arapça-Columbia Plak - Fazilet Hatemi - Mahla Guadek Sarouel. Kabı haliyle

  TLSold
 • Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Odeon Plak - Safinaz Hanım ve Hafız Tevfik Efendi - Uşak Taksim / Ferahnak Taksim. Kabı haliyle

  Lot No: 144

  Lot: 144

  Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Odeon Plak - Safinaz Hanım ve Hafız Tevfik Efendi - Uşak Taksim / Ferahnak Taksim. Kabı haliyle

  TLSold
 • Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Polydor Plak - Keman: Ahmed Cevdet; Keman ile Çiftetelli / Neva Gazel: Gördümde Seni. Kapsız.

  Lot No: 145

  Lot: 145

  Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Polydor Plak - Keman: Ahmed Cevdet; Keman ile Çiftetelli / Neva Gazel: Gördümde Seni. Kapsız.

  TLSold
 • Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Odeon Plak - Hafız Ahmed Bey Kanunla Hüzzam Gazel / Nice Bir Hasretinle. Kabı haliyle

  Lot No: 146

  Lot: 146

  Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Odeon Plak - Hafız Ahmed Bey Kanunla Hüzzam Gazel / Nice Bir Hasretinle. Kabı haliyle

  TLSold
 • Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-His Master's Voice Plak - Nezihe Hanım - Ölürüm Terk Edemem / Al Tun İçinde.

  Lot No: 147

  Lot: 147

  Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-His Master's Voice Plak - Nezihe Hanım - Ölürüm Terk Edemem / Al Tun İçinde.

  TLSold
 • Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Odeon Plak - Rast Şarkı - Hafız Ahmed Bey -Bir gönlüme bir hâl-i perişanıma / Newa Rast Gazel Hafouz Ahmed Bey avec Keman. Kabı Osmanlıca, haliyle

  Lot No: 148

  Lot: 148

  Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Odeon Plak - Rast Şarkı - Hafız Ahmed Bey -Bir gönlüme bir hâl-i perişanıma / Newa Rast Gazel Hafouz Ahmed Bey avec Keman. Kabı Osmanlıca, haliyle

  TLSold
 • Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Columbia Plak - Mahur Saz Semaisi / Rast Saz Semaisi - Kabında Haliyle

  Lot No: 149

  Lot: 149

  Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Columbia Plak - Mahur Saz Semaisi / Rast Saz Semaisi - Kabında Haliyle

  TLSold
 • Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Odeon Plak - Hafız Ahmet Efendi - Çifte Telli

  Lot No: 150

  Lot: 150

  Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Odeon Plak - Hafız Ahmet Efendi - Çifte Telli

  TLSold
 • Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Odeon Plak - Celal Bey - Hüseyni Gazel/ Acem Aşiran Taksim Ferid Bey. Osmanlıca kap haliyle. (Osmanlıca Sadık ve Ahmet Kardeşler Ticarethanesi etiketli - Etiket haliyle)

  Lot No: 151

  Lot: 151

  Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Odeon Plak - Celal Bey - Hüseyni Gazel/ Acem Aşiran Taksim Ferid Bey. Osmanlıca kap haliyle. (Osmanlıca Sadık ve Ahmet Kardeşler Ticarethanesi etiketli - Etiket haliyle)

  TLSold
 • Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Odeon Plak - Hafız Sadeddin Efendi - Bakıverme / Udi Fahri Bey - Zavallı Gönlüm - Osmanlıca kap haliyle.

  Lot No: 152

  Lot: 152

  Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Odeon Plak - Hafız Sadeddin Efendi - Bakıverme / Udi Fahri Bey - Zavallı Gönlüm - Osmanlıca kap haliyle.

  TLSold
 • Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Columbia Plak - Gülmeseydim Aleme / Halk Musikisi - Kabı haliyle.

  Lot No: 153

  Lot: 153

  Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Columbia Plak - Gülmeseydim Aleme / Halk Musikisi - Kabı haliyle.

  TLSold
 • Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Columbia Plak - Sevdiğim Çekdiklerim Halk Musikisi / Parlıyor Fikrin Halk Musikisi - His Master's Voice kabında.

  Lot No: 154

  Lot: 154

  Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Columbia Plak - Sevdiğim Çekdiklerim Halk Musikisi / Parlıyor Fikrin Halk Musikisi - His Master's Voice kabında.

  TLSold
 • Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Columbia Plak - Hafız Burhan Bey - Laz Havası /

  Lot No: 155

  Lot: 155

  Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Columbia Plak - Hafız Burhan Bey - Laz Havası /

  TLSold
 • Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Favorite Record - Latif Ağa - Mahur Şarkı - Eyubi Mehmet Bey Telafi idebilsem / Mahur Ağır Semai - Geusterup ruchin

  Lot No: 156

  Lot: 156

  Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Favorite Record - Latif Ağa - Mahur Şarkı - Eyubi Mehmet Bey Telafi idebilsem / Mahur Ağır Semai - Geusterup ruchin

  TLSold
 • Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Orfeon Record - Blumental Record - Remzi Bey - Rast Kanto - İhtiyar Gitti Elden / Nalegar Hasretim

  Lot No: 157

  Lot: 157

  Osmanlıca - Fransızca yazılı Taşplak-Orfeon Record - Blumental Record - Remzi Bey - Rast Kanto - İhtiyar Gitti Elden / Nalegar Hasretim

  TLSold
 • Türkçe Etiketli Taşplak-Columbia Plak - Seniha Hanım - Konyalı / Biçaredir Biçare

  Lot No: 158

  Lot: 158

  Türkçe Etiketli Taşplak-Columbia Plak - Seniha Hanım - Konyalı / Biçaredir Biçare

  TLSold
 • Büyük ebat GALBA Gravürü -
Roma İmparatorluğu - The Twelve Caesars serisinden 1754 tarihli gravür. 51x38,5 cm. "Si vende da Vettor Romagni a Ss. Felippo e Giaco. - P.T. Fecit" Bir kitabın içinden değil, tek olarak basılıp satılmış bakır baskı gravür.

  Lot No: 159

  Lot: 159

  Büyük ebat GALBA Gravürü - Roma İmparatorluğu - The Twelve Caesars serisinden 1754 tarihli gravür. 51x38,5 cm. "Si vende da Vettor Romagni a Ss. Felippo e Giaco. - P.T. Fecit" Bir kitabın içinden değil, tek olarak basılıp satılmış bakır baskı gravür.

  TLSold
 • Büyük ebat AVL VITELLIUS AVG Gravürü -
Roma İmparatorluğu - The Twelve Caesars serisinden 1754 tarihli gravür. 51x38,5 cm. "Si vende da Vettor Romagni a Ss. Felippo e Giaco. - P.T. Fecit" Bir kitabın içinden değil, tek olarak basılıp satılmış bakır baskı gravür.

  Lot No: 160

  Lot: 160

  Büyük ebat AVL VITELLIUS AVG Gravürü - Roma İmparatorluğu - The Twelve Caesars serisinden 1754 tarihli gravür. 51x38,5 cm. "Si vende da Vettor Romagni a Ss. Felippo e Giaco. - P.T. Fecit" Bir kitabın içinden değil, tek olarak basılıp satılmış bakır baskı gravür.

  TLSold
 • Büyük ebat CLAUDIUS Gravürü -
Roma İmparatorluğu - The Twelve Caesars serisinden 1754 tarihli gravür. 51x38,5 cm. "Si vende da Vettor Romagni a Ss. Felippo e Giaco. - P.T. Fecit" Bir kitabın içinden değil, tek olarak basılıp satılmış bakır baskı gravür.

  Lot No: 161

  Lot: 161

  Büyük ebat CLAUDIUS Gravürü - Roma İmparatorluğu - The Twelve Caesars serisinden 1754 tarihli gravür. 51x38,5 cm. "Si vende da Vettor Romagni a Ss. Felippo e Giaco. - P.T. Fecit" Bir kitabın içinden değil, tek olarak basılıp satılmış bakır baskı gravür.

  TLSold
 • Büyük ebat C. CAES 4 Gravürü -
Roma İmparatorluğu - The Twelve Caesars serisinden 1754 tarihli gravür. 51x38,5 cm. "Si vende da Vettor Romagni a Ss. Felippo e Giaco. " Bir kitabın içinden değil, tek olarak basılıp satılmış bakır baskı gravür.

  Lot No: 162

  Lot: 162

  Büyük ebat C. CAES 4 Gravürü - Roma İmparatorluğu - The Twelve Caesars serisinden 1754 tarihli gravür. 51x38,5 cm. "Si vende da Vettor Romagni a Ss. Felippo e Giaco. " Bir kitabın içinden değil, tek olarak basılıp satılmış bakır baskı gravür.

  TLSold
 • Büyük ebat TIBERIUS Gravürü -
Roma İmparatorluğu - The Twelve Caesars serisinden 1754 tarihli gravür. 51x38,5 cm. "Si vende da Vettor Romagni a Ss. Felippo e Giaco. - P.T. Fecit" Bir kitabın içinden değil, tek olarak basılıp satılmış bakır baskı gravür.

  Lot No: 163

  Lot: 163

  Büyük ebat TIBERIUS Gravürü - Roma İmparatorluğu - The Twelve Caesars serisinden 1754 tarihli gravür. 51x38,5 cm. "Si vende da Vettor Romagni a Ss. Felippo e Giaco. - P.T. Fecit" Bir kitabın içinden değil, tek olarak basılıp satılmış bakır baskı gravür.

  TLSold
 • Büyük ebat AUGUSTUS Gravürü -
Roma İmparatorluğu - The Twelve Caesars serisinden 1754 tarihli gravür. 51x38,5 cm. "Si vende da Vettor Romagni a Ss. Felippo e Giaco. " Bir kitabın içinden değil, tek olarak basılıp satılmış bakır baskı gravür.

  Lot No: 164

  Lot: 164

  Büyük ebat AUGUSTUS Gravürü - Roma İmparatorluğu - The Twelve Caesars serisinden 1754 tarihli gravür. 51x38,5 cm. "Si vende da Vettor Romagni a Ss. Felippo e Giaco. " Bir kitabın içinden değil, tek olarak basılıp satılmış bakır baskı gravür.

  TLSold
 • Büyük ebat DOMITIANUS Gravürü -
Roma İmparatorluğu - The Twelve Caesars serisinden 1754 tarihli gravür. 51x38,5 cm. "Si vende da Vettor Romagni a Ss. Felippo e Giaco. " Bir kitabın içinden değil, tek olarak basılıp satılmış bakır baskı gravür.

  Lot No: 165

  Lot: 165

  Büyük ebat DOMITIANUS Gravürü - Roma İmparatorluğu - The Twelve Caesars serisinden 1754 tarihli gravür. 51x38,5 cm. "Si vende da Vettor Romagni a Ss. Felippo e Giaco. " Bir kitabın içinden değil, tek olarak basılıp satılmış bakır baskı gravür.

  TLSold